80 درصد شهر کفش اسلامشهر آماده شده است

0
665
اتحادیه کفش اسلامشهر- مجله اخبار صنعت چرم و کفش

محمد زارع، نایب رییس اتحادیه کفش اسلامشهر گفت: 80 درصد شهر کفش اسلامشهر آماده شده است و با تکمیل شدن آن قطعا تحولات عظیمی در صنعت کفش اسلامشهر رخ خواهد داد.

اسلامشهر، شهری در نزدیکی پایتخت است که چند سالی است در حوزه تولید کفش های ورزشی به طور خاص بسیار خوب فعالیت می کند. به طوری که با همت مسئولان اتحادیه، اتاق اصناف اسلامشهر، فرمانداری، شهرداری و دیگر سازمانها و ارگانهای این شهر اقداماتی در راستای راه اندازی یک شهر کفش در اسلامشهر فراهم شده است. به گفته محمد زارع، نایب رییس اتحادیه اسلامشهر 80 درصد این شهرک آماده شده است و با تکمیل شدن آن قطعا تحولات عظیمی در صنعت کفش اسلامشهر رخ خواهد داد. در ادامه خواننده گفت و گوی اخبار صنعت چرم و کفش با محمد زارع، نایب رییس اتحادیه اسلامشهر باشید.

یک خیابان اسلامشهر را به بنکداران صنعت کفش اختصاص داده ایم

محمد زارع، نایب رییس اتحادیه اسلامشهر در خصوص وضعیت تولید و توزیع کفش در این شهر می گوید: وضعیت تولیدمان الان بد نیست درواقع تولیدکنندگان ما نسبتا قدرتمند هستند و بسیار بهتر از گذشته در این بازار حضور دارند و کار می کنند. به طوری که علاوه بر پوشش دادن شهرهای مختلف ایران تا حدودی نیز صادرات دارند.

زارع در رابطه با نوع کفش و مدلهایی که تولیدکنندگان اسلامشهر غالبا تولید می کنند می گوید: بیشتر کفش اسپورت و کتانی تولید می کنیم البته در بحث تولید صندل نیز چند نفر از تولیدکنندگان ما فعالیت می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه کار کرده اید که بسیاری می گویند به اصطلاح در مقابل تولیدکنندگان چین در آمده اید، خاطرنشان می کند: در وهله اول این خواست خدا بوده است که توانسته ایم موفق باشیم. همانطور که میدانید تولیدکنندگان ما نیز مانند بسیاری دیگر از تولیدکنندگان تولیدات خود را به  بازار تحویل می دادند و چک‌های مدت دار حتی 6ماه می‌گرفتند. اما چندصباحی است که خود تولیدکنندگان در اسلامشهر یک خیابان را تدارک دیده اند به نام « خیابان افراسیابی» و این خیابان را به طور کلی به بنکداری اختصاص داده اند. به این ترتیب هر فردی می‌تواند به این خیابان مراجعه و خرید کند.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه این کار تولیدکنندگان اسلامشهرگرفت و اغلب شهرستانها که تا پیش از این از بازار تهران خرید می‌کردند به اینجا می آیند و خرید می کنند.

تولیدکنندمان ما در تولید کفش اسپورت قدرتمندانه فعالیت می کنند

این فعال صنعت کفش اسلامشهر اظهار می دارد: کیفیت تولیدات ما الان بسیار خیلی خوب شده است و کارخانه داران به تدریج کیفیت کار خود را بالا برده اند به همین دلیل در کار خود نسبت به گذشته بسیار موفق تر هستند.

نایب رییس اتحادیه اسلامشهر در ادامه به وضعیت شهرک کفش اسلامشهر می پردازد و می گوید: بر اساس گفت و گویی که اخیرا با جناب نبوی، مدیرعامل شهرک داشتم تا به امروز70 تا 80 درصد شهرک پیش رفته است و تمام استعلامات گرفته شده است. 20 تا 30 درصد باقی مانده نیز در حال پیگیری است و اگر این شهر کفش ساخته شود وتکمیل گردد حتما اتفاقات فوق العاده ای در صنعت کفش اسلامشهر رخ خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید