مدیرکل دفتر نساجی صمت: شهرک‌های تخصصی کیف و کفش توسعه می‌یابد

0
160
مدیرکل دفتر نساجی صمت: شهرک‌های تخصصی کیف و کفش توسعه می‌یابد

مدیرکل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد و توسعه شهرک‌های تخصصی مناسب برای صنایع کیف، کفش، پوشاک و دیگر صنایع در جهت کمک به کاهش قیمت تمام شده و تولید کالاهای با کیفیت صادرات محور از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صمت در سال‌جاری است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از ایرنا، افسانه محرابی روز دوشنبه در بازدید از شهرک صنعتی خصوصی و تخصصی «چالیش صنعت» تبریز، با تاکید بر رفع موانع پیش روی واحدهای حوزه کیف، کفش و پوشاک آذربایجان شرقی با اشاره به حمایت از صنایع کوچک و متوسط و ضرورت هم افزایی و توانمند سازی واحدها در تولید کالاهای مزیت دار صادرات محور، اظهار کرد: در سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” و در راستای حمایت از تولید، بسته های سیاستی براساس چهار محور تعریف شده در کشور پیش بینی شده است.

مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: در خصوص فراهم سازی زیرساخت های مناسب جهت تجهیز و احداث واحدهای صنعتی ، ۹ منطقه در سطح کشور مشخص شده و استان آذربایجان شرقی با محوریت تبریز یکی از مناطق یاد شده است که این برنامه در آن با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی زنجیره ارزش، لجستیک و تأمین در حوزه کالا مشتمل بر مواد اولیه، کالای واسطه ای و اجزاء و قطعات، جزو یکی دیگر از محورهای برنامه امسال می باشد، خاطرنشان کرد: در حوزه کیف، کفش و پوشاک ساماندهی امور خدماتی مشتمل بر طراحی و مد نیز از اولویت های امسال دفتر نساجی و پوشاک وزارت صمت است.

محرابی با تاکید بر برنامه ریزی جهت حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط گفت: ساماندهی نحوه تولید در واحدهای کوچک و متوسط و به هم رسانی واحدها در زنجیره تامین برای بهبود روند تولید در واحدهای صنعتی از دیگر برنامه های سال جاری است.

وی از ساماندهی نحوه بازاریابی و فروش در قالب های کسب و کار برای فروش داخلی و خارجی، به عنوان یکی دیگر از مهم ترین اقدامات دفتر نساجی و پوشاک در سال جاری یاد کرد و گفت: با مصوب شدن برنامه ها و ابلاغ آن ها، اجرای برنامه ها یاد شده را پیگیری می کنیم.

مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، کمک بخش خصوصی در روند پیشبرد برنامه ها را بسیار مهم دانست و گفت: در مورد کمبود نخ مورد نیاز واحدهای تولیدی و افزایش قیمت نامتعادل در این بخش ، بازرگانان و تجار می توانند میانگین واردات سال های قبل خود را وارد کنند و همچنین واحدهای تولیدی در مرحله اول امکان واردات ۲۰ درصد از کل تولیدشان در سال را دارند، تا جبران کمبود و کاهش قیمت تمام شده محقق شود.

وی با بیان اینکه یک واحد تولید کننده نخ در کشور نیز تامین کننده این محصول می باشد، افزود: به دلیل افزایش تولید در حوزه محصولات نساجی و پوشاک، کمبود نخ در سطح تولید به وجود آمده و تامین و تخصیص ارز مورد نیاز از جانب دولت پیگیری می شود اما واحدهای تولیدی برای جبران کمبود و تولید رقابتی باید درصدد تحقق واردات نخ مورد نیاز خود نیز باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید