کفش کتانی ورزشی با الهام از لکسوس سری IS

0
176
کفش لکسوس برای مشتریان سری IS

اخبار صنعت چرم و کفش – هفته گذشته بود که لکسوس یکی از نسخه‌های داغ و جوان پسند IS ( لکسوس سری IS )را رونمایی کرد. اما نکته جالب اینجاست که لکسوس همزمان با معرفی این خودرو، یک کفش کتانی ورزشی هم با الهام از خطوط طراحی IS 350 F و با بسته بندی شیک و اسپرت، رونمایی کرده است.

کفش لکسوس

این کتانی‌ها که با همکاری RTFKT طراحی شده اند، شبیه به هیچ یک از اسنیکرهایی که تاکنون دیده بودیم نیستند. بر روی آنها می‌توان نوشته IS را به شکل درشت مشاهده کرد و جالب اینکه یک اسپویلر فیبر کربنی هم با الهام از اسپویلر خودرو، بر دیواره پشتی کفش چسبانده شده است. از پایین کتانی‌ها به بالا که برویم، کفی کفش را ابتدا می بینیم که شبیه به تایرهای یک خودرو هستند. نوک کفش هم برای یادآوری جلو پنجره خودروهای لکسوس، به صورت مشبک طراحی شده است.

قطعا چشم نوازترین ویژگی این کفش‌ها را باید رنگ آبی هیجانی آنها دانست. این رنگ به آبی یونانی شهرت دارد که البته لکسوس امکان سفارش IS 2021 با این رنگ را هم فراهم کرده است. اما آنچه که آن را زیباتر جلوه داده، قطعات مشکی رنگ موسوم به NuLuxe، دوخت‌های خاکستری و خطوط راه راه الهام گرفته از چراغ‌های IS هستند.

اما المان‌های این کفش به همین جا محدود نمی‌شوند. برچسب‌های F-Sport و تسمه‌های Velcro همراه با نشان برجسته لکسوس را از دیگر ویژگی‌های ظاهری آن باید دانست. نوشته برجسته IS350 در پشت کفش و اسپویلری که با پرینت سه بعدی ساخته شده هم آخرین و مهم‌ترین المان‌های ظاهری این کتانی‌ها به شمار می‌روند.

کریس لی، مدیر خلاق شرکت RTFKT، درباره این محصول می‌گوید: << ما می‌خواستیم مطمئن باشیم که وقتی مشتری‌های ما به کفش نگاه می‌کنند، فورا به یاد خودرو IS بیفتند. >> آن طور که به نظر می‌آید، لکسوس هم از طرح کلی این کتانی‌ها راضی است و در همین راستا، وینای شاهانی، معاون بازاریابی لکسوس، از آنها این چنین یاد می‌کند: << اسنیکرهایی که چشم‌ها را به سمت خودشان می‌کشانند و به طرزی جسورانه، طراحی خشن و اسپرت IS را تداعی می‌کنند. >>

اگرچه کتانی و لباس، اقلام مصرفی محسوب می‌شوند و معمولا عمر مفید کوتاهی دارند، اما آن کسانی که سدان اسپرت و هیجان انگیزی همچون IS350 را خریداری کرده اند، قطعا از پوشیدن و ست کردن کفش‌های مناسب با کلاس اتومبیل خود، بدشان نمی‌آید.

دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید