بحران صنعت چرم سازی کشور با صادرات دام زنده

0
189
بحران صنعت چرم سازی کشور با صادرات دام زنده

رئیس اتحادیه کفش دست دوز با اعلام اینکه امروز تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند گفت: صنعت چرم سازی ما به دلیل صادرات دام زنده زمین گیر شده و هیچ حمایتی از آن صورت نمی گیرد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش، رسول شجری در گفتگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط تولید در کشور به هیچ عنوان قابل قبول نیست، اظهار داشت: فروش واحدهای صنفی بخش کفش نسبت به سال گذشته با 70 درصد کاهش روبرو شده است این درحالیست که تولیدکننده باید برای 30 درصد فروش خود هزینه های بالای بیمه و دارایی را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ کدام از وعده های دولت در حمایت از تولیدکنندگان ان هم در شرایط کرونا محقق نشده است، گفت: دولت به ما بگوید ما با توجه به کدام فروش باید هزینه های بالای بیمه و دارایی را پرداخت کنیم جالب اینجاست دارایی به جای کمک به واحدهای تولیدی به دنبال کسب درآمدهای جدید برای خود است. و هیچ خبری از حمایت از تولیدکننده داخلی نیست.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند و عرضه بیش از تقاضاست. دولت پاسخ دهد چرا پتروشیمی مواد را به قیمت دلار به تولیدکننده داخلی می فروشد. محاسبات نشان می دهد قیمت مواد پتروشیمی تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است در این شرایط کدام تولیدکننده می تواند تولید و فروش خوبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: برندهای برتر کفش چرم زنانه

شجری در ادامه صحبتهای خود با گلایه از اینکه صنعت چرم سازی ما لنگ مواد اولیه است، گفت: آقایان به جای تامین نیاز تولیدکننده داخلی دام ها را به صورت زنده صادر کردند اگر تولیدکنندگان بخواهند کمبود چرم دام های زنده را جبران کنند 4 سال زمان می برد.

وی با گلایه از اینکه هیچ تدبیری برای حمایت از تولیدکننده داخلی وجود ندارد، گفت: تولید با چنگ و دندان مشغول فعالیت است و آینده خوبی برای خود متصور نیست قرار بود در شب عید بخشی از نیاز نقدینگی واحدهای تولیدی جبران شود اما سبد درآمدی خانواده ها کاهش پیدا کرده قیمت تمام شده محصولات بالاست و حتی شرایط کرونا نیز برحجم مشکلات اضافه کرده است. در این شرایط اصلا نمی شود کار تولیدی کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید