با کفش‌های گرافنی 1200 کیلومتر بدوید!

0
154
با کفش‌های گرافنی 1200 کیلومتر بدودید!

یک شرکت بریتانیایی با افزودن گرافن به برخی از اجزا کفش‌های خود، استحکام و دوام این کفش‌ها را به‌گونه‌ای ارتقا داده که حتی پس از طی ۱۲۰۰ کیلومتر هنوز قابل استفاده هستند.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش،‌ گرافن یک ماده خالص بر پایه کربن است که قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، استحکام زیاد و ویژگی‌هایی نظیر رسانایی الکتریکی و مقاومت شیمیایی دارد.

شرکت «اینو 8» در سال ۲۰۱۷ اولین کفش مخصوص دویدن را به بازار عرضه کرد که از گرافن در پنجه‌های آن استفاده شده بود. این شرکت از سال 2017 تا کنون همچنان در حال ارائه نوآوری در تولیدات خود بوده و طیف گسترده‌ای از محصولات را با استفاده از گرافن تولید کرده است.

به تازگی این شرکت علاوه‌بر استفاده از گرافن در بخش پنجه‌های کفش‌های مخصوص دویدن، از آن در کف کفش نیز استفاده کرده است.

مسئولان شرکت اینو۸ می‌گویند: استفاده از گرافن به‌عنوان بخشی از کفی در کفش‌های مخصوص دویدن منجر به تولید کفشی شده‌است که دو برابر بیشتر از کفش‌های رایج قابل استفاده در دویدن است.هدف این شرکت بریتانیایی برای استفاده از گرافن در کفش، طول عمر بیشتر کفش‌های مخصوص دویدن است

تحقیقات این شرکت نشان داد که افزودن گرافن، علاوه‌بر کاهش ساییدگی و فرسودگی برای مدت زمان طولانی، باعث جلوگیری از لیز خوردن در مسیرهای مرطوب و کف سالن‌های خیس می‌شود.با توجه به موفقیت این کفش‌های مخصوص دویدن حاوی گرافن، این شرکت از کامپوزیت گرافنی در کفی کفش نیز استفاده کرده است. گرافن جایگزین کفی‌های کربن رایج در شکل‌های مخصوص کفش دویدن می‌شود. این شرکت می‌گوید محصولی ساخته است که برای دوندگان مسافت‌های طولانی و ماراتن مناسب است. شرکت اینو 8 کفش‌های تقویت‌شده با گرافن را مورد آزمایش قرار داده است که نتایج نشان آن می‌دهد زیره‌های حاوی گرافن ۲۵ درصد بازده انرژی بیشتری نسبت به نمونه‌های استاندارد کربنی دارند. در نتیجه کفش‌های مخصوص مجهز به گرافن بعد از طی مسافت ۱۲۰۰ کیلومتر نیز عملکرد خوبی دارند. این، دو برابر استاندارد فعلی صنعت کفش است.

منبع:azonano

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید