30 درصد فروش سال صنعت کفش در شب عید متوقف شد

0
250
برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت در کوتاه مدت به توسعه صنایع تکمیلی می‌انجامد

عضو هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه در صنعت کفش حساب ویژه ای برای شب عید شده بود گفت: در شرایط فعلی تمام محاسبات تولیدکنندگان به هم خورده و اتاق بازرگانی کمپینی تحت عنوان نفس برای رفع مشکلات تشکیل داده است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از تسنیم، علی لشگری با اشاره به اینکه تولیدکنندگان مطابق با برنامه ریزی های انجام شده 20 تا 30 درصد فروش سال خود را به بازار شب عید موکول کرده بودند اظهار داشت: متأسفانه از اول اسفندماه شیوع بیماری کرونا عاملی شده تا کسب وکارها قفل و هم تولید و توزیع کفش با مشکل روبرو شود.
وی با اشاره به اینکه تقریبا بازار سوت و کور است و تک فروشان با خریداری روبرو نیستند، افزود : در بخش تولیدکنندگان نیز آنها سفارشات را تولید و آماده ارسال کرده اند ولی از آن طرف فروشندگان نمی‌توانند این محصولات را بفروشند تا پول تولیدکنندگان را بدهند.
این عضو هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران اضافه کرد: در بخش صنعت کفش حساب ویژه ای برای شب عید شده بود که در شرایط فعلی تمام محاسبات تولیدکنندگان به هم خورده است. مستاجر از واحد تولیدی پول می خواهد کارگر منتظر پرداخت حقوق خود است و شبکه فروش نمی تواند محصولات را بفروشد تا بدهی خود را به تولیدکنندگان پرداخت کند. این مسلم است که در دو ماه آینده سفارشات در صنعت کفش کاهش پیدا کرده و اثرات مخرب این رکود خود را نشان خواهد داد.
لشکری با تاکید براینکه در شرایط فعلی کسبه و مردم باید به یکدیگر رحم کنند، تصریح کرد: طبق پیشنهاد اتاق بازرگانی کمپینی تحت عنوان نفس تشکیل شده است تا با بسیج بخش خصوصی بتوانیم ضمن مقابله با این بیماری راهکاری را برای کمک به واحدهای تولیدی به کار بگیریم. امروز این موضوع باید ساماندهی و در تمام تشکلهای کشور مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم یک راهکار جدی را برای مقابله با این بیماری به کار بگیریم.
وی با اعلام اینکه شیوع این بیماری عاملی شده تا بیکاری در بخش تولید افزایش پیدا کند، افزود: امیدواریم با همکاری تمام بخشهای خصوصی و بسیج مردم بتوانیم این شرایط را با موفقیت طی کرده و در نهایت ضمن حل مشکلات حمایت ویژه ای را از تولیدکننده داخلی داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید