کفش سایبری استفاده از هدست واقعیت مجازی را تسهیل می کند

0
273
کفش سایبری استفاده از هدست واقعیت مجازی را تسهیل می کند

یکی از مشکلات استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی محدودیت فضای حرکت کاربران است که لذت استفاده از این هدست ها را کاهش می‌دهد. استفاده از کفش سایبری این مشکل را برطرف می‌کند.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از نیواطلس، افرادی که در محیط محدود خانه یا محل کار از هدست واقعیت مجازی استفاده می کنند برای فعالیت در محیط سه بعدی و بسیار بزرگ نمایش داده شده در هدستهای واقعیت مجازی دچار مشکل می شوند. برای حل این مشکل کفش های جدیدی موسوم به کفش سایبری تولید شده که مختص استفاده از هدست های واقعیت مجازی است.
کفش های یادشده مجهز به حسگرهایی هستند که حرکات پای افراد را زیر نظر می گیرد. در زیر این کفش ها صفحه ای مانند صفحه چرخنده تردمیل نصب شده که به افراد امکان می دهد در شرایطی که در محلی ثابت نشسته اند تجربه حرکت در فضای مجازی سه بعدی را به دست آوردند.
بنابراین فرد در حین استفاده از هدست واقعیت مجازی اگر چه بر روی صندلی نشسته، اما تجربه حرکت در محیط های مختلف را به دست می آورد و مغز نیز به خوبی از این کفش های خاص فریب می خورد و تصور می کند فرد عملاً در حال راه رفتن است. این کفش ها از طریق بلوتوث با هدست واقعیت مجازی در ارتباط هستند و شارژ باتری آنها برای هشت ساعت استفاده کافی است.
قرار است این کفش ها در آوریل سال ۲۰۲۱ روانه بازار شوند و قیمت آنها نیز ۴۰۰ دلار خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید