کامیون، چرم و روغن در صدر افزایش تولید

0
57
کامیون، چرم و روغن در صدر افزایش تولید

تولید کامیون و کامیونت و کشنده، چرم و روغن ساخته شده نباتی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰، با ۷۰.۳، ۳۹.۵ و ۲۹.۶ درصد افزایش، بیشترین افزایش تولید را داشته‌اند و بیشترین کاهش تولید مربوط به الیاف اکریلیک بوده است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش – به نقل از  ایسنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در ۱۱ ماهه سال قبل از  ۲۸ کالای منتخب صنعتی، تولید ۱۶ کالا بین ۱.۹ تا ۷۰.۳ درصد افزایش یافته است. در این مدت تولید یک کالا بیش از ۵۰ درصد، چهار کالا بیش از ۲۰ (تا ۵۰ درصد)، سه کالا ۱۰ تا ۲۰ درصد و هشت کالا کمتر از ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و تولید ۱۲ کالا نیز کاهش یافته است.

بر اساس این آمار در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ تولید کامیون، کامیونت و کشنده بیشترین افزایش را داشته و با ۷۰.۳ درصد افزایش به ۱۰ هزار و ۵۶ دستگاه رسیده است. در این میان دو کالای دیگری که بیشترین افزایش تولید را داشتند شامل چرم با ۳۹.۵ و روغن ساخته شده نباتی با ۲۹.۶ درصد افزایش است.

تولید روغن نباتی در در ۱۱ ماهه سال قبل به بیش از یک میلیون و ۸۴۴ هزار تن رسیده است. بر اساس نامه دبیر ستاد تنظیم بازار، کارخانه های تولیدی در سال قبل باید نسبت به تولید ماهانه ۱۸۰ هزار تن روغن که ۱۲۰ هزار تن در بخش های خانوار، ۲۵ هزار تن در بخش صنف و ۳۵ هزار تن در بخش صنعت خواهد بود، اقدام می‌کردند.

تولید ۱۲ کالا کاهش یافت

از بین ۲۸ کالای منتخب صنعتی تولید ۱۲ کالا کاهش داشته که بیشترین کاهش مربوط به الیاف اکریلیک با ۷۵.۹ درصد، سموم دفع آفات نباتی با ۲۸.۲ و الکتروموتور با ۱۷.۹ درصد کاهش بوده است. کمترین کاهش تولید نیز مربوط به کولر آبی با ۰.۱ درصد بوده است.

وانت، انواع سواری، لاستیک خودرو، پودر شوینده و انواع کفش نیز دیگر کالاهایی است که تولیدشان در این مدت کاهش یافته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید