صنعت چرم کشور بر مدار رونق تولید قرار گرفته است

0
357
صنعت چرمسازی

عضو هیات مدیره انجمن صنایع چرم ایران اعلام کرد که صنعت چرم کشور با وجود برخی کاستی ها و مشکلات طی 2 سال اخیر بر مدار جهش و رونق تولید قرار گرفته است.
اخبار صنعت چرم و کفش – سید جواد حسینی خواه به خبرنگار ایرنا گفت: با اینکه نرخ ارز در کشور افزایش پیدا کرده اما صنعت چرم توانسته به خوبی در این وضعیت ضمن تامین نیازهای داخلی در مسیر صادرات گام بردارد.
وی بیان داشت :در سال های گذشته بخش عمده چرم داخل کشور از ترکیه تامین می شد اما با توسعه تولید و بهبود کیفیت محصولات داخلی اکنون شاهد جهشی خاص در این بخش صنعتی کشور هستیم .
حسینی خواه اظهار داشت: با گران شدن تدریجی دلار و کاهش قدرت خرید مردم تولید کنندگان چرم ایرانی برای رفع نیاز بازار کشور آستین ها را بالا زدند و ضمن فاصله گرفتن از تولید با روش های کهنه و سنتی، مشتری مداری را پیشه کرده اند.
عضو هیات مدیره انجمن‌ صنایع چرم ایران گفت: حرکت تولید کنندگان صنعت چرم‌ کشور در بحث کیفیت، تنوع در رنگ و مدل طی سال های اخیر به حدی رسیده که اکنون علاوه برتامین نیاز داخلی، بستر مناسبی نیز برای حضور در بازار های صادراتی این محصولات فراهم شده است.


محصولات چرم ایرانی در راه بازارهای بین المللی

وی از صادرات مستمر محصولات چرمی ایران به برخی کشورهای منطقه و اروپا از جمله ایتالیا، ارمنستان، آذربایجان و عراق خبر داد و افزود: ما در پی آن هستیم تا در حرکت های گام به گام ، کشورمان را به عنوان صادر کننده مطرح محصولات صنعت چرم در بازارهای بین المللی معرفی کنیم.
حسینی خواه گفت: محصولات چرمی ایران علاوه بر مرغوبیت و مشتری پسند بودن از ویژگی مهم دیگری نیز برخوردار است و آن ارزان بودن این محصولات نسبت به مشابه خارجی است.
وی در ادامه این گفت و گو به تاثیر منفی کرونا در بازار اشاره کرد و افزود: در شرایطی که طی 2سال اخیر سهم تولید کنندگان محصولات چرمی رو به افزایش بود اما کرونا در ماه های تاثیر منفی بر روی صادرات محصولات چرمی گذاشته است که البته خاص ایران نیست.
عضو هیات مدیره انجمن صنایع چرم ایران گفت: اگر مشکل کرونا در دنیا خودنمایی نمی کرد، به طور قطع در بحث تولید ، عرضه و صادرات ، محصولات صنعت چرم کشور با موفقیت بیشتری روبرو می شد.


ایجاد بانک اطلاعاتی از ” سرانه مصرف ” بستر ساز رونق صنعت چرم

حسینی خواه، دسترسی بخش تولید به اطلاعات واقعی “سرانه مصرف” کشور را بسترساز رونق تولید و سرمایه گذاری کارآفرینان برای تامین نیازهای داخلی عنوان کرد و گفت : ایجاد بانک اطلاعاتی موجب می شودتا صاحبان سرمایه بدون نگرانی و دغدغه در مسیر تامین نیازهای کشور و توسعه صادرات هدایت شوند.
استان البرز دارای بیش از40 واحد صنعتی فعال در زمینه تولیدچرم است که بخشی از این محصولات به کشورهای مختلف جهان صادر می شود.
استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، البرز، همدان و اصفهان از تولیدکنندگان عمده محصولات چرمی کشور هستند که استان البرز رتبه چهارم کشور در تولید این محصولات دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید