قطب تولید چرم مصنوعی شرق کشور بر مدار رونق تولید و صادرات

0
70
قطب تولید چرم مصنوعی شرق کشور بر مدار رونق تولید و صادرات

درحالی چند سالی است کارخانه چرم مصنوعی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند احداث شده که سالانه ۳ هزارتن تولید دارد ودر شرق ایران زبان‌زد است

به گزارش اخبار صنعت جرم و کفش – به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، تأمین و ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان  همواره یکی از دغدغه‌های اصلی در سطوح مختلف در سطح کشور و در بخش اقتصادی است از سویی دیگر با توجه به شعارسال از سوی مقام معظم رهبری با تأکید بر نگاه توأمان بر تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین امری ضروری است که در این راستا موضوع فعالیت‌های مولد و اشتغال با کیفیت  سرلوحه برنامه‌ریزان در سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی قرار دارد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با داشتن مزیت‌هایی از جمله نزدیکی به بازار افغانستان و معافیت‌های مالیاتی و گمرکی زمینه سودآوری بیشتری را برای واحدهای اقتصادی مستقر در این منطقه ایجاد می‌کند. تنها کارخانه چرم مصنوعی در شرق کشور نیز با توجه به این مزیت‌ها چند سالی است در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند راه‌اندازی شده است.

چرم مصنوعی، جایگزینی مناسب برای چرم طبیعی

چرم مصنوعی کاملاً از مواد مصنوعی تشکیل شده و به نسبت چرم طبیعی کم‌هزینه‌تر است. شاید به همین علت جایگزین مناسبی برای چرم واقعی است. این محصول صفر تا صد در کارخانه  به متراژ و ضخامت متنوع تولید می‌شود.

چرم مصنوعی را می‌توان براساس مدل‌های ساده و طرح‌دار از هم تفکیک کرد. امروز این مواد بسیار فراگیر شده‌اند و بخش اعظمی از بازار تولیدات وابسته و یا منسوب به چرم مثل کیف، کفش، لباس و مبلمان، اثاثیه منزل و روکش داخل خودرو را در بر گرفته است.

دلایل استفاده از چرم مصنوعی

پایین بودن قیمت تمام شده چرم مصنوعی در مقایسه با چرم طبیعی باعث می‌شود تا تمامی محصولات چرمی تولید شده نیز از قیمت پایین‌تری برخوردار باشند لذا این امر سبب می‌شود تا تمام قشرهای جامعه بتوانند از تمام محصولات چرم مصنوعی بهره‌مند شوند.

«مصطفی وفادار» مدیر عامل شرکت آذین چرم خاوران با بیان اینکه شرکت آذین چرم خاوران تنها تولیدکننده چرم مصنوعی در شرق کشور است که با سرمایه حدود ۳۰ میلیارد تومان از سال ۹۸ در منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسیده، گفت: در حال حاضر ۲۰ نفر در این شرکت اشتغال دارند.

تولیداتی که راهی کشورهای خارجی می‌شود

وی با بیان اینکه شرکت آذین چرم خاوران تولید کننده انواع چرم مبلی،کیفی،کفشی، خودرویی و لباسی است، گفت: با توجه به اولویت صادرات،بیشتر فروش محصولات این کارخانه در بازارهای داخلی و علاوه بر آن بازار کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق مشتری تولیدات ما هستند.

مدیر عامل شرکت آذین چرم خاوران ادامه داد: امسال با توجه به شعار سال یکی از برنامه‌های شرکت آذین چرم خاوران اجرای طرح توسعه است تا بتوانیم بازارهای صادراتی را پاسخگو باشیم.

وفادار ادامه داد: در این مجموعه محصولات با هر طرح و رنگی که مشتریان سفارش دهند تولید می‌شود و علاوه بر آن چرم مصنوعی تولیدی در این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار است آنگونه که از  لحاظ کیفیت می‌تواند با بسیاری از کارخانه‌های با سابقه کشور رقابت کند.

وی با بیان اینکه شرکت تولیدی و صنعتی آذین چرم خاوران واقع در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در زمینی به مساحت ۱۸ هزار متر مربع و با بیش از ۶ هزار متر مربع زیربنا و با اتکا به ماشین‌آلات پیشرفته و به‌روز با بالاترین تکنولوژی و همچنین با بهره‌گیری از نیروهای فنی و تولیدی مجرب و متعهد با بیش از ۲۶ سال سابقه کاری قادر به تولید انواع چرم مصنوعی، چرم مصنوعی کیفی، کفشی، مبلی، لباسی، روکش صندلی، خودرویی، تبلیغاتی، دیوارکوب‌های چرمی مورد نیار بازار حرفه‌ای داخل و خارج کشور است.

 تکمیل و توسعه خطوط تولیدی

مدیر عامل شرکت آذین چرم خاوران گفت: شرکت آذین چرم خاوران برآن است تا  با تکمیل و توسعه خطوط تولیدی خود به بزرگ ترین قطب تولید انواع چرم مصنوعی در شرق کشور تبدیل شود.

وفادار بیان داشت: شرکت آذین چرم خاوران با انجام تولیدات بسیار متنوع و با کیفیت، رضایت مشتریان را هدف اصلی خود می‌دهد.

وی بیان داشت: مقاومت و کیفیت محصول از مشخصه‌های بارز یک محصول چرمی است که  این مجموعه از بدو تأسیس تمام توان خود را در تولید کالایی با کیفیت به‌کار گرفته است تا بتواند مشتریان را از لحاظ تنوع و کیفیت مرتفع نماید و هدف اصلی آذین چرم خاوران تولید با کیفیت و رضایتمندی مشتریان است..

مدیر عامل شرکت آذین چرم خاوران با اشاره به اینکه چرم مصنوعی ارزان‌تر از چرم طبیعی است، گفت: چرم مصنوعی در صورت لک شدن به راحتی پاک می‌شود و در صورتی که چرم طبیعی پاک کردن آن دردسرهای زیادی دارد و همچنین چرم مصنوعی از نظر نگهداری نیاز به شرایط و مکان خاصی ندارد اما چرم طبیعی نیاز به نگهداری بالا و منظمی دارد که در صورت عدم نگهداری صحیح پوست آن خشک می‌شود  برای دوام بیشتر باید هر سال با روغن مخصوص چرب شود.

وفادار عنوان کرد: چرم مصنوعی علاوه بر عدم استفاده از پوست حیوانات، نسبت به مواد شیمیایی حساسیت کمتری دارد و به محیط زیست آسیب کمتری می‌رساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید