پویایی و سرزندگی صنعت کفش اصفهان

0
7
اعضای انجمن کفش استان اصفهان

صنعت کفش اصفهان از جمله صنایعی است که به خوبی فعال است و اهالی صنف دلسوزانه در راستای پیشرفت این صنعت قدم برمی‌دارند. در حاشیه افتتاحیه انجمن کفش اصفهان گفت و گویی با « اکبر زاهدی رئیس اتحادیه صنف کفاشان اصفهان و نعمت الله حقیقی، نایب رئیس انجمن کفش اصفهان» انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

اکبر زاهدی، رئیس اتحادیه کفش اصفهان

اکبر زاهدی رئیس اتحادیه کفش اصفهان: احداث شهرک کفش برای تولیدکنندگان اصفهانی

شیوع بیماری کرونا بر کار اهالی صنف ما نیز تاثیر خودش را گذاشت به طوری که تمام مغازه‌های این صنف از ۲۷ اسفندماه تعطیل شد و تمام تولیدات روی دست فروشگاه‌داران ماند و تولیدکنندگان نیز ضرر کردند. از سوی دیگر با رسانه‌ای شدن بحث چک‌های برگشتی از سوی دولت، اخلال‌هایی در کار ما ایجاد شد در حالی که اهالی صنف خود بهتر می‌توانستند چک‌های برگشتی را مدیریت کنند. از ۲۳ فروردین سال‌ جاری نیز فروشگاه‌ها باز شد و به این ترتیب حدود یک ماه اهالی صنف کفش اصفهان کسب و کارشان را تعطیل کردند.

از سوی دیگر تمام کارهای نمایشگاه بهاره را نیز انجام دادیم و از تولیدکنندگان مطرح نیز دعوت به مشارکت و حضور در این نمایشگاه کردیم اما به دلیل این بیماری کنسل شد و ضربه بدی به ما خورد. با این وجود اگر محدودیت‌های بیماری کرونا نباشد و مسئولین اجازه بدهند، امسال نیز نمایشگاه اصفهان را برگزار خواهیم کرد.

امروز نیز مسئولین را دعوت کرده‌ایم تا مراسم افتتاحیه انجمن کفش را برگزار کنیم. از سوی دیگر بخش خصوصی با همکاری اتحادیه، زمینی را خریداری کرده است که در پشت شهرک جی واقع شده است و بنا داریم یک شهرک صنعتی برای صنعت کفش در آنجا احداث کنیم و تصمیم بر این است که واحدهای آن را پس از احداث تنها به تولیدکنندگان واگذار کنیم.

نعمت الله حقیقی، نایب رئیس انجمن کفش اصفهان

نعمت الله حقیقی، نایب رئیس انجمن کفش اصفهان: افتتاح دفتر کفش در فرهنگسرای شهر قهجاورستانکفش اصفهان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید