۹۷ درصد صنعت کیف و کفش تبریز متاثر از کروناست

0
238
علیرضا جباریان- رئیس اتحادیه کفاشان تبریز

رییس اتحادیه کفاشان و سراجان تبریز گفت: با شیوع ویروس کرونا ۹۷ درصد از صنعت کیف و کفش تبریز متاثر کروناست.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش، علیرضا جباریان فام، روز پنجشنبه با حضور در ایرنا مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار افزود: فعالان این صنعت به علت شیوع این ویروس ۲ بازار مهم فروش خود شامل عید نوروز و بازگشایی مدارس را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه فروش فعالان این صنعت نسبت به سال گذشته ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: سالانه ۸۰ تا ۹۰ میلیون جفت کفش در تبریز تولید می شد که اکنون این تعداد به حدود ۲۰ میلیون جفت رسیده است.

رییس اتحادیه کفاشان و سراجان تبریز گفت: ۳ صنف تولیدی کیف، کفش و پوشاک بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده اند و تنها تولیدکنندگان کفش های ایمنی و کفش های کارگری ارزان قیمت که حدود ۳ درصد از صنعت کفش تبریز را شامل می شوند، خوب فروش دارند.

جباریان فام، با اشاره به اینکه ۳ تا ۴ درصد از صنعت کفش تبریز مربوط به تولیدی کفش های داخل سالنی و ورزشی است، ادامه داد: با توجه به تعطیلی سالن های ورزشی با شیوع ویروس کرونا، ۹۰ درصد از این تولیدی ها تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنعت کفش تبریز فعالیت دارند، یادآوری کرد: با شیوع ویروس کرونا ۹۷ درصد از صنعت کیف و کفش تبریز متاثر کروناست. مطمئنا بعد از پایان بیماری کرونا و پیدا شدن واکسن آن، بازار صنعت کیف و کفش با جهش تولید و رونق مواجه خواهد شد و این موضوع جای امیدواری دارد.

جباریان فام، با اشاره به اینکه قیمت مواد اولیه این صنعت نیز به علت رشد قیمت ارز با افزایش مواجه شده است، ادامه داد: راه برون رفت از وضعیت کنونی، صادرات محصولات به خارج بوده و در این راستا تلاش می شود با شرکت در نمایشگاه های خارجی از این وضعیت خارج شد.  

وی با بیان اینکه رسانه ها در رشد صنعت کیف و کفش تبریز نقش بسزایی ایفا کردند، اظهار داشت: تلاش می شود با همکاری رسانه ها در کنار حفظ اشتغال موجود در این صنعت برای توسعه و گسترش آن نیز گام های اساسی برداشته شود.  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید