کفی‌ کفش نانویی؛ راهکاری برای سلامت پا

0
266

یکی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی اقدام به تولید کفی‌ کفش نانویی کرده است که از پای شما محافظت می‌کند.

به گزارش اخبار صنعت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی اقدام به تولید کفی کفش نانویی کرده است که از پای شما محافظت می کند.

شاید تا به حال شما هم شنیده باشید که پا قلب دوم است و بارها و بارها اهمیت استفاده از کفش مناسب را شنیده باشید اما خیلی از افراد به اشتباه از کفش های نامناسب استفاده می کنند و دچار خار پاشنه و دردهای مزمن پا و زانو و کمر می شوند. پوشیدن کفش های نامناسب بسیار متداول و می تواند عواقب منفی قابل توجهی بر سلامت جسم هر فردی داشته باشد.

یکی از کفش های نامناسبی که هر روزه با استفاده آن در جامعه مواجه هستیم کفش های پاشنه دار هستند که به شدت به پاشنه پا آسیب می رسانند در پاشنه پا فاشیای پلانتار یک باند بلند و نازک است که درست زیر پوست کف پای شما قرار گرفته است و نوک انگشتان را به پاشنه پا متصل می‌کند. این ناحیه به پا کمک می‌کند شوک‌های وارد شده را جذب کند اما فشار‌های تکرار شده و مداوم که از طریق پیاده‌روی به آن وارد می‌شود می‌تواند باعث التهاب گردد.

راهکار‌های زیادی برای درمان و جلوگیری از این آسیب‌ها به پا وجود دارد که یکی از آن‌ها کفی کفش مناسب است. تحقیقات نشان داده که ۸۰ درصد از آسیب وارد شده به پا با استفاده از کفی‌های کفش مناسب قابل درمان است اما به تازگی یکی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی اقدام به تولید کفی‌های کفش نانویی کرده که از کف پای شما محافظت می‌کند.

این شرکت اقدام به طراحی و تولید کفی‌های سیلیکونی آنتی‌باکتریال مبتنی بر فناوری نانو کرده است که می‌توان از آن برای مقابله با آسیب‌های وارد شده بر بدن استفاده کرد.

این کفی‌های نانویی موضعی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند با تکیه بر انعطاف بسیار زیاد ساختار مواد سیلیکونی، فشار وارده بر پاشنه پا را بکاهد و همچنین به‌عنوان نوعی ضربه‌گیر پاشنه پا عمل کند و آسیب‌های ضرباتی که از طریق پاشنه پا به مچ پا، زانو‌ها و کمر وارد می‌شود را کاهش دهد.

از دیگر مزیت‌های کفی‌های سیلیکونی موضعی قابل شستشو بودن، قابل تعویض بودن اجزا آن، امکان استفاده از انواع محدب یا معقر در آن برای مبتلایان به خار پاشنه شدید است. همچنین به واسطه استفاده از فناوری نانو در تولید این کفی سیلیکونی، مواد اولیه محصول خاصیت آنتی‌باکتریال پیدا کرده و از بوی نامطبوع پا جلوگیری می‌کند.

۳۰ درصد از جمعیت کشور از درد پاشنه رنج می‌برند
یکی از شایع‌ترین مشکلات که به دلیل استفاده از کفش‌های نامناسب به وجود می‌آید، خار پاشنه است. طبق تحقیقات حدود ۳۰ درصد از جمعیت کشور از درد پاشنه رنج می‌برند که حدود ۶۰ درصد از این افراد دچار مشکل خار پاشنه هستند و بیش از ۸۰ درصد این افراد با پوشیدن کفی‌های مناسب می‌توانند مشکل خود را برطرف یا کمتر کنند.

در تولید این کفی سیلیکونی موضعی نانو، در مرحله اول، پودر پی‌وی‌سی با پلاستی‌سایزر و نانومواد در میکسر مخلوط شده و پس از اکسترودر شدن به صورت گرانول مواد اولیه کفی تولید می‌شود. در مرحله بعد و پس از فرآوری نیز گرانول‌های حاوی مواد نانو آنتی‌باکتریال با استفاده از دستگاه قالب‌گیری شده و پس از مونتاژ و بسته‌بندی محصول آماده ارائه خواهد بود.

کفی‌های سیلیکونی این شرکت، از نظر تأثیرگذاری بر قوس پا مزیت جالب توجهی دارد. در یک جعبه از محصولات این شرکت، ۸ قوس با ارتفاع‌های متفاوت وجود دارد که افراد، اعم از کسانی که کف پای صاف دارند تا کسانی که گودی بیش از حد کف پا دارند، پس از تهیه محصول می‌توانند براساس قوس پای خود آن را تنظیم کرده و از آن استفاده کنند. در مقایسه با محصولاتی که برای کف پای صاف ساخته شده، محصولات این شرکت از این مزیت برخوردار هستند که قوس‌های قابل تغییر داشته و به راحتی قابل تنظیم برای هر قوس پایی بوده و از این رو می‌توان از آن برای افراد با قوس‌های متفاوت استفاده کرد.

این شرکت اقدام به طراحی و تولید محصولاتی کرده که واردات آن‌ها به داخل کشور تحریم شده است یا با توجه به قیمت، واردات آن به کشور امکان‌پذیر نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید