کاهش قاچاق کفش به کشور

0
19
رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با توجه به اجرای برنامه‌های سازنده حجم قاچاق کفش به داخل کشور بسیار کم شده است.

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با توجه به اجرای برنامه‌های سازنده حجم قاچاق کفش به داخل کشور بسیار کم شده است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علی اژدرکش در ارتباط با رسانه ملی (برنامه زنجیره رادیو اقتصاد) با اشاره به اینکه واردات همه کفش‌ها به کشور همچنان ممنوع است، افزود: قاچاق کفش هنوز در حجم کمی وجود دارد، اما خیلی محدودتر شده است.

وی افزود: متاسفانه از این فرصت به نحو احسن چه در بالا بردن کیفیت و چه در بالا بردن کمیت محصولات استفاده بهینه نشده است.

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران گفت: در شرایط حاضر بازار کفش‌های ماشینی بازار بسیار سخت و تحت فشاری است.

وی افزود: بیش از دو سال بیماری کرونا بر بازار حاکم بود که هم مصرف را خیلی پائین آورد و هم شرایط فروش را خیلی سخت کرد.

اژدرکش افزود: در کنار بیماری کرونا شرایط اقتصادی که بر جهان در قالب کمبود مواد اولیه و گران شدن حمل و نقل در سطح بین‌المللی حاکم است و همینطور شرایط اقتصادی که در راستای تحریم‌های ظالمانه کشور‌های غربی بر اقتصاد ایران تحمیل شده بدون شک در داخل کشور شرایط سخت‌تری برای فعالان این حوزه رقم خورده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحریم‌های مزبور فقط تحریم ماده اولیه نیست بلکه تحریم سیستم بانکی است، گفت: در نهایت آن چیزی که می‌خواهید خرید و در برابر پول جابجا کنید وقتی بصورت مستقیم عملیات انتقال انجام نشود هم هزینه‌ها را بالا می‌برد و هم ارسال به مقصد کشور را سخت می‌کند.

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران افزود: همه این موارد باعث شده بازار بصورت متناوب در مواد اولیه مختلف با کمبود رو به رو شود.

وی اضافه کرد: هر بازاری نیاز‌مند ثبات است تا تولید‌کننده و فروشنده برنامه‌ریزی خوبی برای خود داشته باشد که متاسفانه در بازار کشور این ثبات وجود نداردو در عین حال نرخ ارز بسیار شناور است.

اژدرکش ادامه داد: مواد اولیه در سطح دنیا با نرخ بین‌المللی با یک دلار عرضه می‌شود، اما به دست تولید کنندگان در داخل کشور با ۱،۵ دلار می‌رسد که این موضوع باعث شده محصولات تولید داخل توان رقابتی خود را به مرور چه در بازار‌های صادراتی و چه در بازار‌های داخلی از دست دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید