چرم مصنوعی تولید شده در کشور کفاف نیاز بازار را نمی دهد

0
212
چرم مصنوعی تولید شده در کشور کفاف نیاز بازار را نمی دهد

رئیس صنف کفاشان استان اصفهان در گفت‌وگو با «اخبار صنعت چرم و کفش» بر ضرورت رفع مشکلات فعالان صنعت کفش تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات حال حاضر فعالان صنعت کفش کشور و از جمله اصفهان این است که چرم مصنوعی تولیدشده در کشور کفاف نیاز بازار را نمی‌دهد. تنوع چرم مصنوعی در کشور کم است و کیفیت و قدرت لازم برای تولید کفش مردانه را ندارد.

به گفته اکبر زاهدی، متاسفانه چندی پیش تعدادی از تولیدکنندگان چرم مصنوعی با مراجعه به وزارت صمت، تقاضا کردند که واردات چرم مصنوعی متوقف شود این در حالی است که تولیدکنندگان قادر به تامین نیاز کل بازار کشور نیستند و لذا تا رسیدن به خودکفایی در تولید چرم مصنوعی لازم است که بخشی از نیاز کشور از طریق واردات تامین شود.

وی با اشاره به صادرات چرم مصنوعی به 20 کشور از جمله کشورهای آسیای میانه افزود: برای صادرات یک محصول خوب که نمادی از توانمندی صنعتگران کشورمان است، باید مواد اولیه لازم در اختیار تولیدکننده قرار داده شود. ما معتقدیم که تا رسیدن به خودکفایی در تولید چرم مصنوعی حداقل باید 10 تا 20 درصد مواد اولیه مورد نیاز این صنعت از طریق واردات تامین شود.

به گفته زاهدی با توقف واردات چرم مصنوعی به کشور، قیمت این محصول به ناگهان چندین برابر در طول یک ماه افزایش یافت. این روند نه به نفع تولیدکننده است و نه به نفع بازار و مصرف‌کنندگان.

وی گفت: متاسفانه در حال حاضر از یک طرف مواد اولیه مورد نیاز برای تولیدکننده کفش وارد نمی‌شود و از سوی دیگر قیمت مواد اولیه تولید شده در داخل کشور روز به روز افزایش می‌یابد و مشکلات متعددی را به تولیدکنندگان کفش تحمیل می‌کند.لذا لازم است تمامی فعالان این صنعت از تولیدکنندگان مواد اولیه گرفته تا تولیدکننده نهایی کفش، برای حل مشکلات صنعت کفش کشور یکدیگر را یاری کنند.

رئیس صنف کفاشان استان اصفهان با اشاره به پیشرفت‌های استان در صنعت چرم مصنوعی تاکید کرد: در حال حاضر استان اصفهان در این صنعت در کل کشور حرف اول را می‌زند و تولیدکنندگان محصولات با کیفیت و با تنوع بالایی را تولید می‌کنند که این نشان از توانمندی صنعتگران این صنعت دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید