ورود دانشگاه آزاد اسلامی هیدج به جامعه صنعتی کفش

0
117
ورود دانشگاه آزاد اسلامی هیدج به جامعه صنعتی کفش

نخستین گام برای تفاهم‌نامه همکاری جامعه صنعت کفش ایران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج در جلسه‌ای مشترک و با حضور مسئولان برداشته شد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از خبرگزاری آنا از هیدج، جلسه مشترکی میان مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج و جامعه صنعت کفش ایران برگزار و دو طرف با ارائه فهرستی از زمینه‌های همکاری مشترک، توافق کردند تا در قالب امضای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه، فعالیت‌های آموزشی، فنی و پژوهشی را به اجرا درآورند و مقرر شد این موضوع از طریق محمود زندکریمی، دبیر جامعه صنعت کفش ایران پیگیری شود.

علی لشکری عضو هیئت رئیسه جامعه صنعت کفش ایران در این جلسه اظهار کرد: سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار هیدج را به‌عنوان قطب تولید کفش بچگانه مطرح کردیم و از آن به بعد چند بار هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران در دیدارهای مشترک در جریان روند پیشرفت کار تعاونی کفش هیدج(به‌عنوان نخستین شهرک تخصصی کفش در کشور) بود و هرجا موضوع مرتبط با شهرک‌های صنعتی و تعاونی‌های کفش بوده، نام هیدج را برده‌ایم. اکنون این تعاونی هر روز جایگاه بهتری پیدا می‌کند.

اشتغالزایی صنعت کفش در هیدج

رئیس دانشگاه آزاد واحد هیدج نیز گفت: این شهرستان حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت و تقریباً ۲۴۰ واحد تولیدی کفش دارد، حدود ۳ هزار ۳۰۰ نفر در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند و آمار بسیار قابل توجهی بوده و همین اشتغالزایی باعث شده که در شهرستان هیدج، بیکار نداشته باشیم.

سیدحمیدرضا موسوی افزود: جامعه صنعت کفش ایران با توجه به جایگاه ویژه و تجربه گران‌بهایی که دارد، می‌تواند کمک‌های مهمی را در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آموزش و مهارت افزایی و ارتقای صنعت کفش هیدج به انجام برساند. در همین راستا در بازدیدی که دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج داشت، توانستیم مجوز راه‌اندازی مدرسه کفش را اخذ کنیم و در قالب همین موضوع می‌توان همکاری‌های مؤثری را با «جامعه» داشته باشیم.

ثبت ۲۷۰ پایان‌نامه با موضوع کفش در سامانه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی

آرش شعبانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج نیز با ارائه قابلیت‌های پژوهشی این واحد دانشگاهی عنوان کرد: حدود ۲۷۰ پایان‌نامه در حوزه کفش در سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده و این واحد دانشگاهی آمادگی دارد که از این ظرفیت در آینده استفاده کند.

آمادگی جامعه صنعت کفش برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی

روح‌الله هادوی نیا نایب‌رئیس و رئیس کمیسیون آموزش جامعه صنعت کفش ایران نیز مطرح کرد: با توجه به بازخورد بسیار مناسب دوره آموزشی اپراتوری حرفه‌ای دستگاه تزریق پی. یو در میان دانش‌پذیران که اتفاقاً از شهرستان هیدج نیز بودند؛ این آمادگی وجود دارد تا این دوره‌های آموزشی به‌طور اختصاصی برای تولیدکنندگان کفش هیدج برگزار شود؛ البته باید برای اثربخشی بیشتر، همواره در نظر داشته باشیم که همه این اقدامات به‌طور مستقیم برای اهالی صنعت، خروجی ملموس و مثبت داشته باشد.

اکبر اخوت عضو هیئت مدیره جامعه صنعت کفش ایران نیز با تأکید بر اهمیت دوره‌های مهارت افزایی تبیین کرد: مواردی مانند آموزش‌های فنی و کاربردی مانند کار با دستگاه و حسابداری قیمت تمام‌شده کالا می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید