همکاری بخش خصوصی ایران با شورای بین دولتی کشورهای مشترک‌ المنافع

0
31
همکاری بخش خصوصی ایران با شورای بین دولتی کشورهای مشترک‌ المنافع

نشست تجاری با هیاتی از تاجیکستان و روسیه به سرپرستی رئیس شورای بین دولتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در حوزه های حمل‌ونقل، راه سازی، قیر، فولاد، چرم و کفش برگزار شد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از بازار، با همکاری معاونت بین‌الملل اتاق ایران، کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران و فدراسیون حمل و نقل ایران، نشست تجاری با هیئت تجاری از تاجیکستان و روسیه به سرپرستی رئیس شورای بین دولتی کشورهای مستقل مشترک المنافع (سی. آی. اس) در حوزه های حمل‌ونقل، راه سازی، قیر، فولاد، چرم و کفش برگزار شد. در این نشست همکاری در زمینه‌های مختلف حمل‌ونقل و راه‌سازی و همچنین تسهیل و روان‌سازی مسیرهای ترانزیتی ایران و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

بعد از گفت‌وگوهای طرفین مقرر شد پیگیری و همکاری برای توسعه مسیرهای ترانزیتی از جمله در ارمنستان و آذربایجان، تعاملات علمی و اعزام دانشجو در حوزه حمل و نقل، کاهش عوارض ورود کشورهای طرف همکاری، پیگیری لغو روادید با کشورهای ذیربط، مشارکت در کنوانسیون های بین المللی حمل و نقل و همچنین تامین اقلام مورد نیاز راه سازی با تلاش شرکت های ایرانی و همکاری در توسعه زیرساخت های جاده ای و ریلی با نقش آفرینی بخش خصوصی گسترش یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید