نمایشگاه تهران مدکس آغاز به کار کرد

0
274
نمایشگاه تهران مدکس آغاز به کار کرد

صبح امروز با حضور فعالان صنف پوشاک، نمایندگان مجلس و جمعی از مدیران فرهنگی و صنفی نمایشگاه تهران مدکس آغاز به کار کرد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از ایلنا، اولین نمایشگاه بین المللی و تخصصی زنجیره ارزش پوشاک طراحی، مد، لباس، چرم و صنایع وابسته صبح امروز سه شنبه 20 آبان در محل نمایشگاه‌های بین امللی شهر آفتاب افتتاح و آغاز به کار کرد.

در ابتدای این مراسم، پیش از بریدن روبان ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولیدکنندگن و فروشندگان پوشاک بااشاره به اینکه امروز روز مهمی برای صنعت پوشاک است گفت: این نمایشگاه از 20 الی 23 مهرماه برقرار است و باید از همه مسئولان و کسانی که در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، اتاق‌های اصناف ایران و تهران ، اتحادیه‌های پوشاک سراسر کشور، اتحادیه‌های همگن و وابسته مرکز امور اصناف و بازارگان و دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت، کارگروه ساماندهی مد لباس وزارت ارشاد، معاونت نظارت بر عملکرد نیروی انتظامی و جمعی از کارشناسان و کارآفرینان که در برگزاری نمایشگاه همکاری داشتند تشکر کنم.

در این نمایشگاه تمامی حوزه‌های زنجیره ارزش پوشاک اعم از صنایع نساجی، ریسندگی بافندگی رنگرزی، چاپ ، پوشاک، طراحی ، ماشین آلات و تجهیزات وابسته ، دستگاه‌های ریسندگی و بافندگی، تولید تعمیرات و نگهداری صنایع وابسته چرم سراجی کفش مشاغل خانوادگی مرتبط توسط زنان سرپرست خانوار، کالاهای فرهنگی عفاف و حجاب حضور دارند.

شیرازی افزود: ما در این نمایشگاه نگاه ویژه‌ای به طراحی به ارزش های بومی و ملی کشور در هویت و پوشش اقوام و همچنین نگاه استراتژیک به بازارهای منطقه‌ای و صادرات داشته‌ایم. همچنین یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه ارتباط بیشتر طراحان با صنعت و استفاده از طراح‌های خلاقانه نوآور و همسو با فرهنگ جمهوری اسلامی در تولیدات پوشاک است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این نمایشگاه چهار روزه، حدود صد تولیدکننده و فعال پوشاک حضور پیدا کردند و قرار است همایش‌ها ورک‌شاپ‌‌های متعددی در زمینه‌ طراحی، تولید عرضه و فروش پوشاک برگزار شود. همچنین بخش ویژه‌ای نیز به لباس اقوام ایرانی اختصاص پیدا کرده است و در اختتامیه از منتخبین علمی دانشگاه و تولیدکنندگان برتر و کارآفرینان تقدیرخواهد شد.

نمایشگاه تهران مدکس از 20 الی 23 مهر برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از ساعت 10 الی 17 به صورت رایگان از این نمایشگاه واقع در دو سالن محل نمایشگاه‌های شهر آفتاب بازدید کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید