بلاتکلیفی مشاغل گروه۲ در تهران

0
133
بلاتکلیفی مشاغل گروه۲ در تهران

معاون کل وزارت بهداشت گفته که در حال حاضر در شهر تهران محدودیت‌ها و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ اعمال می‌شود. این در حالی است که صنوف و مشاغل گروه ۲ مثل فروشگاه‌های لباس و کیف و کفش، پاساژها و سایر مراکز خرید غیرضروری در تهران مشغول به فعالیت هستند. عدم اجراي تصميمات دولت موجب بلا تكليفي مشاغل گروه۲ در تهران شده است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از ایسنا، به دنبال اعمال نشدن محدودیت برای سفر در نوروز و در نتیجه سفرهای پرشمار نوروزی و در کنار آن دید و بازدیدها، شیوع کرونا در کشور دوباره تشدید و تهران نیز مجددا به وضعیت قرمز برگشت.

بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا در شرایط قرمز کرونایی تنها مشاغل ضروری در گروه ۱ مجاز به فعالیت هستند. در شرایط نارنجی مشاغل گروه ۱ و ۲، در شرایط زرد مشاغل گروه ۱ تا ۳ و در شرایط آبی هر چهار گروه مشاغل می‌توانند فعالیت کنند.

بر این اساس در حال حاضر در تهران باید فقط مشاغل گروه ۱ فعالیت کنند. موضوعی که امروز صبح از سوی فرمانده عملیات مقابله با کرونا هم مطرح شده است.

علیرضا زالی پیشنهاد کرده که برای گذر از این بحران، تعطیلی یک هفته تا ۱۰ روزه در استان تهران اجرا شود و گفته که این پیشنهاد به معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کشور و وزیر بهداشت نیز اعلام شده است.

اما ساعاتی بعد این صحبت‌ها، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، گفت که در حال حاضر در شهر تهران محدودیت ها و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ اعمال می شود.این در حالی است که مشاهدات میدانی، تعطیلی مشاغل گروه ۲ در تهران را تایید نمی‌کند؛ به طوری که در حال حاضر تمام مراکز خرید و پاساژهای غیرضرور نیز فعال هستند.

اتاق اصناف نیز هنوز درباره تعطیلی‌ها اظهار نظری نکرده و در رابطه با تعطیلی مشاغل گروه ۲ نیز اطلاع رسانی نکرده است. در روزهای اخیر تنها تعطیلی مجموعه‌های ورزشی، نمایشگاه‌ها و گالری‌ها و مراکز تعویض پلاک در تهران اعلام شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید