مرکز بین کارگاهی اتحادیه کیف، کفش و چرم همدان افتتاح شد

0
191
تنوع کیف‌ و‌ کفش‌ تولیدکنندگان همدان جوابگوی نیاز بازار نیست
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از راه اندازی مرکز بین کارگاهی اتحادیه کیف، کفش و چرم استان همدان خبر داد | این مرکز در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی کار راه اندازی شد | آموزش در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است
به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از همدان پرس؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان از راه اندازی مرکز بین کارگاهی اتحادیه کیف، کفش و چرم استان همدان خبر داد و گفت: این مرکز زمینه اشتغال ۱۸۰ نفر را فراهم کرده است.

وهب مختاران در آیین افتتاح مرکز بین کارگاهی اتحادیه کیف، کفش و چرم استان همدان با اشاره به اینکه این مرکز در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی و با هدف کسب تجربه در محیط واقعی کار راه اندازی شد اظهار داشت: یکی از صنایعی که می تواند به اشتغال استان و حتی جذب گردشگر کمک کند ،تولید کفش و مصنوعات چرمی است.

مختاران عنوان کرد: در مرکز بین کارگاهی اتحادیه کیف، کفش و چرم توانایی آموزش و ایجاد اشتغال برای افراد بیشتری مهیا است.

وی از دیگر مزایای این کارگاه را کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و بیان کرد: آموزش در محیط واقعی کار به دلیل ارتباط مستقیم با بازار کسب و کار از بهترین آموزش های مهارتی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان، توسعه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را یکی از راهکارهای برون رفت از مشکل بیکاری جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: این نهاد در تلاش است که زمینه های مهارت آموزی متناسب با بازار کار را در استان فراهم کند.

مختاران با اشاره به اینکه راه ورود به صنعت و پویایی، مانع زدایی، تسهیل، حمایت و پشتیبانی است ادامه داد: برای داشتن سرمایه انسانی توانمند باید با آموزش مهارت ها در صنایع کشور ورود کرده که با راه اندازی مراکز جوار کارگاهی این امر تسهیل می شود.

این مرکز به همت اتحادیه تولید کیف، کفش و چرم و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان راه اندازی شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید