متحد شویم

0
7
افشین شادی مهر، مدیر مسئول مجله اخبار صنعت چرم و کفش

سلام بر عزیزانی که با تشویق‌ها و انتقادات خود ما را دلگرم می‌کنند و در پیمودن مسیر ما را یاری می‌دهند.
روزی که در جامعه صنعت کفش وارد صنعت شدم و اهداف جامعه را خواندم، متوجه شدم این کاری است که می‌توانم در راستای خدمت به پرچم و مردم کشور عزیزم ایران انجام دهم. تا به امروز هم سعی داشته‌ام تا در این راستا و در صنایع بزرگ چرم، کیف، کفش و محصولات چرمی انجام وظیفه کنم.
شعاری که سال گذشته راه انداختیم هم در راستای خدمت به کشور بود. رسیدن به 800 میلیون جفت صادرات کفش که برای تحقق آن راهی جز همبستگی نخواهیم داشت و متاسفانه تا به امروز هم نتوانسته‌ایم به این مهم جامه عمل بپوشانیم.
چند روز پیش که جدول نمایشگاه‌ها را تنظیم می‌کردیم متوجه شدم که سه نمایشگاه تهران، مشهد و اصفهان در تاریخ 29 آذر تا 2 دی ماه است. با این که سال گذشته در نمایشگاه مشهد نشستی با تمامی روسای اتحادیه‌ها در مورد تاریخ نمایشگاه‌ها داشتیم اما باز هم امسال این گونه برنامه‌ریزی شده است و تاریخ نمایشگاه‌ها همزمان با سایر نمایشگاه‌ها شده است و اگر این توجه را نمی‌دادیم امسال نمایشگاه مشهد رقیب نمایشگاه تهران می‌شد که این امر اصلا به نفع صنعت نبود. به طور مثال کسانی مانند ما که در تمام نمایشگاه‌های چرم و کفش کشور شرکت می‌کنند باید دو تکه شوند. در شیراز هم جدا از نمایشگاهی که شهرام دانشور 8 سال برای آن زحمت کشیده است، نمایشگاهی دیگر قرار است برگزار شود که مطمئنا لطمات زیادی به صنعت خواهد زد.
صنعت باید صاحب داشته باشد. در حال حاضر با صنعت ما بازی‌ می‌شود و اتحادیه‌های محترم نباید این اجازه را بدهند. وقتی شهرام دانشور که واقعا بسیجی‌وار برای صنعت در بخش نمایشگاهی کار می‌کند باید از طرف صنعت حمایت شود.
امسال با مشاوره اینجانب و تعدادی از بزرگان تشکل‌های تبریز، ایشان را به نمایشگاه تبریز هدایت کردیم و مدیران نمایشگاه نیز قانع شدند که کار باید به کاردان سپرده شود. ایشان فردی چرمی یا کفشی نیستند ولی در برگزاری نمایشگاه توانمند است البته نمی‌گوییم که ایشان بی‌عیب و نقص و عالی است بلکه می‌گوییم فعلا بهتر از ایشان نیست. به طور مثال نمایشگاه کرمان را در دو سالن و 120 شرکت برگزار کردند و این برگ برنده دیگری برای صنعت کیف و کفش کشور بود.
وظیفه اهالی صنعت است تا کسانی که صادقانه برای صنعت زحمت می‌کشند، حمایت کنند. به گفته یکی از بزرگان، قطاری را که حرکت نمی‌کند سنگ نمی‌زنند ولی به آن دسته از افرادی که سنگ‌پرانی یا شیطنت می‌کنند می‌گوییم که ماه هیچ گاه پشت ابر باقی نمی‌ماند و روسیاهی همیشه برای ذغال خواهد بود بهتر است خودشان را اصلاح کنند.
در آخر هم به خانم شراره کدخدازاده عزیز که یار همیشگی و 25 ساله اخبار صنعت چرم و کفش است تسلیت می‌گویم. این غم فقدان مادر فقط برای ایشان نبود و ما هم عزادار شدیم. روحشان شاد و یادشان گرامی


به امید فرداهای بهتر، شاد و پیروز با ایده‌های مثبت
افشين شادی‌مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید