عرضه کفی‌های طبی نانویی ایرانی با یک چهارم قیمت نمونه‌های خارجی

0
234
عرضه کفی‌های طبی نانویی ایرانی با یک چهارم قیمت نمونه‌های خارجی

محققان کشور با خریداری نانوذرات تولیدشده از سوی یکی از شرکت‌های ایرانی، کفی‌های طبی نانویی، کفی کفش ماساژدهنده مغناطیسی آنتی باکتریال و پد پاشنه سیلیکونی آنتی باکتریال خود را به بازار عرضه کرد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از ایسنا مهندس راستی فرد، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار جفت کفی طبی تولید و به بازار عرضه شده است، گفت: مواد اولیه این محصولات خاصیت آنتی باکتریال پیدا کرده و از بوی نامطبوع پا جلوگیری می کند. این کفی‌های طبی نانویی به دلیل طبی بودن می تواند به کسانی که از خارپاشنه یا صافی کف پا رنج می برند، کمک کند.
وی با اشاره به محصولات ویژه این شرکت برای بیماران دیابتی، خاطر نشان کرد: کفی مغناطیسی عرضه شده در سایت آمازون ۱۵ دلار قیمت دارد، در حالی که محصول کفی مغناطیسی ما با همان کیفیت در حدود ۴ دلار است، ضمن آنکه تقریبا تمام مواد اولیه مصرفی ما تولید داخل است؛ از این رو وابستگی به واردات نداریم.
راستی فرد با بیان اینکه نانو مواد استفاده شده در این کفی ها از یک شرکت ایرانی خریداری شده است، اظهار کرد: این کفی های نانویی موضعی، به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند با تکیه بر انعطاف بسیار زیاد ساختار مواد سیلیکونی، فشار وارده بر پاشنه پا را بکاهند و همچنین به عنوان نوعی ضربه گیر پاشنه پا عمل کنند و آسیب های ضرباتی که از طریق پاشنه پا به مچ پا، زانوها و کمر وارد می شود را کاهش دهند.
بر اساس اعلام ستاد نانو، مجری طرح از دیگر مزیت‌های کفی‌های سیلیکونی موضعی را قابل شستشو بودن، قابل تعویض بودن اجزای آن، امکان استفاده از انواع محدب یا معقر در آن برای مبتلایان به خار پاشنه شدید دانست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید