طراحی کفش‌های مردانه با الهام از سوزن‌دوزی‌های ایرانی

آذر نجیبی طراح برند “چاوان” می‌گوید تلاش کردیم در طراحی کفش‌های مردانه به شکلی ساختارشکن عمل کنیم و با الهام از سوزن‌دوزی‌های اصیل ایرانی، آثار متفاوتی را طراحی و تولید کنیم.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از هنرآنلاین، آذر نجیبی طراح برند چاوان گفت: پس از برپایی نمایشگاهی از کفش‌های زنانه، به‌زودی نمایشگاهی از کفش‌های مردانه برند “چاوان” با استفاده از شیوه سوزن‌دوزی برپا می‌شود.

نجیبی با اشاره به اینکه به‌منظور برپایی این نمایشگاه با تعدادی از گالری‌های تهران در حال مذاکره است اظهار داشت: متأسفانه گالری‌های تهران از استانداردهای لازم جهت برپایی نمایشگاه‌های حوزه مد و لباس برخوردار نیستند و به‌سختی می‌توان با فضای مناسبی برای عرضه هر چه‌بهتر محصولات این بخش وارد مذاکره شد.

طراح برند “چاوان” درباره شیوه به کار گرفته‌شده در کفش‌های لاین مردانه این برند توضیح داد و گفت: “قدم‌هایت را رنگی کن” رویکرد و شعار ما در برند “چاوان” بوده است و بر همین اساس تلاش کردیم رنگ، طرح، نقش و سبک ایرانی متأثر از اقوام ایرانی را در کفش‌های مردانه نیز لحاظ کنیم.

نجیبی افزود: تلاش کردیم در طراحی کفش‌های مردانه به شکلی ساختارشکن عمل کنیم و با الهام از سوزن‌دوزی‌های اصیل ایرانی، آثار متفاوتی را طراحی و تولید کنیم.

این فعال عرصه مد و لباس اظهار داشت: لباس اقوام ایرانی به شکلی بی‌بدیل، تکرار نشدنی، رنگارنگ و سرشار از نمادها و نشان‌ها هستند و پوشش هر قوم به شکل مجزا می‌تواند دستمایه طراحی آثار حوزه مد و لباس حتی در زمینه کفش قرار گیرد.

چاوان

او درباره تفاوت‌های سوزن‌دوزی میان کفش‌های زنانه و مردانه برند “چاوان” اظهار داشت: واقعیت این است که در طراحی کفش‌های مردانه باید با احتیاط بیشتری عمل می‌کردیم درنتیجه به سراغ سوزن‌دوزی‌هایی رفتیم که از اشکال هندسی پیروی می‌کند درحالی‌که برای طراحی کفش‌های زنانه از نقوش سوزن‌دوزی ترکمن با گل‌های درشت هم بهره گرفتیم.

نجیبی درباره فعالیت‌های خود در زمینه طراحی لباس برای گروه‌های هنری گفت: به‌تازگی همکاری‌هایی با گروه‌های کنسرت موسیقی انجام داده است که بیشتر قصد اجرا در کشورهای دیگر را دارند و نوع لباس‌های من بر تن آن‌ها می‌تواند معرف فرهنگ پوشش اقوام ایرانی هم باشد./هنرآنلاین

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید