صنعت کفش دست دوز قابلیت صادرات به چین را دارند

0
163
پای گرانی در قیمت کفش

مجید رضا حریری ، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: صنعت کفش دست دوز و با کیفیت قابلیت صادرات به چین را دارند.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از مهر، مجید رضا حریری بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با فعالان اقتصادی زنجان در محل اتاق بازرگانی استان، از ادامه دار بودن جلسات با اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین خبر داد و گفت: با تکرار جلسات به دنبال ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک، عملیاتی شدن برنامه‌ها و همچنین پاسخ به سوالات فعالان اقتصادی در زمینه کار با چین خواهیم بود.

وی اظهار کرد: زمینه‌های توسعه صادارت از استان زنجان به کشور چین فراهم است و برای توسعه صادرات به کشور چین باید بر روی محصولاتی متمرکز شد که پیش از این ظرفیت صادراتی داشته اما کمتر به آن توجه شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: در موضوع خرید ماشین آلات باید نکات فنی از جمله کنترل و بازرسی، گارانتی، نرم افزارها، نصب و راه اندازی را مورد نظر قرار داد.

حریری به صادرات صنایع دستی از استان زنجان به چین اشاره کرد و افزود: این مهم در حال حاضر در حال انجام بوده و ظرفیت خوبی در صادرات صنایع دستی استان زنجان به چین وجود دارد که از آن جمله می‌توان به صادرات ملیله زنجان به شانگهای چین اشاره کرد که استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا هیأت‌های تجاری پذیرش و اعزام نمی‌شوند و زمینه توسعه صادرات به چین وجود دارد و در این راستا باید ترس‌ها کنار گذاشته شود، چرا که پتانسیل‌های خوبی در زمینه تجارت دو طرف وجود دارد و در اتاق ایران و چین تمرکز و انرژی ما بر روی توسعه صادرات می‌باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین ابراز داشت: تشویق به واردات در اتاق ایران و چین چندان موضوعیت ندارد و تنها راهنمایی‌های لازم در این زمینه به تجار ارائه می‌شود.

حریری افزود: کفش‌های دست دوز و با کیفیت و چرمی قابلیت صادرات به چین را دارند و قیمت حداقل ۲۵۰ دلاری تا ۲ هزار دلار دارند که قیمت بسته به کیفیت آن متفاوت است و می‌توان صادرات محصول فوق را در بسته توسعه صادرات به این کشور اجرایی کرد.

وی تصریح کرد: صادرات فرش از ایران طی سال‌های گذشته افت شدیدی داشته است اما فرش و قالیچه‌های دستبافتی که دارای اصالت باشند نیز می‌تواند در زمره محصولات صادراتی استان زنجان به چین قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید