ساخت خودرو BMW با مواد بازیافتی

0
559
ساخت خودرو BMW با مواد بازیافتی

شرکت BMW با تکیه بر مواد بازیافتی، انرژی سبز، منابع تجدیدپذیر و تکنیک‌های جدیدش برای برای کاهش تولید کربن، پایداری را به‌عنوان بخشی اصلی برنامه‌های خود قرار داده است. کارخانه روکش چرم صندلی‌ها را از عصاره برگ زیتون جمع‌آوری شده از سراسر اروپا و سقف و زیرپایی‌ها را از الیاف نایلونی تهیه شده از مواد زائد بازیافتی ساخته است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از انتخاب، BMW با دو مدل جدید درحال توسعه، در فکر گسترش طرح‌هایش در حوزه خودروهای برقی است. این خودروها با برند i شناخته می‌شوند و آخرین خبرها حکایت کار بر روی تولید پایدار iX دارد؛ کراس‌اووری که قیمت پایه آن از حدود ۸۰ هزار دلار آغاز می‌شود. سفارش برای این مدل پیش از ژوئن سال جاری میلادی شروع می‌شود و به نظر می‌رسد که اوایل سال ۲۰۲۲، زمان تحویل iX به مشتریان باشد.

بخشی از انقلاب خودروهای برقی (EV) در جهان تلاش برای کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی بوده که در دو نمونه آتی ب‌ام‌و یعنی i۴ و iX به‌خوبی لحاظ شده است.

مدل i۴ که شرکت آن را امروز رونمایی کرد، ۵۲۳ اسب‌بخار قدرت و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن نیز ۴ ثانیه است. باتری‌های i۴ نیز در نوع خود کم‌نظیر هستند و برد آن پس از یک شارژ کامل، ۵۹۰ کیلومتر است.

مشتریان حتی می‌توانند رعایت موارد زیست‌محیطی iX را در داخل آن نیز به‌خوبی احساس کنند. کارخانه روکش چرم صندلی‌ها را از عصاره برگ زیتون جمع‌آوری شده از سراسر اروپا و سقف و زیرپایی‌ها را از الیاف نایلونی تهیه شده از مواد زائد بازیافتی ساخته است.

هر iX حدود ۶۰ کیلوگرم پلاستیک بازیافتی در خود دارد. همچنین می‌توان گفت که iX اوج تلاش‌های این غول خودروساز برای دیجیتالی و برقی کردن خط تولیدش به روشی پایدار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید