تاثیر کرونا بر خرده فروشی کفش در اروپا

0
131
تاثیر کرونا بر خرده فروشی کفش در اروپا

تاثیر کرونا بر خرده فروشی کفش در اروپا متفاوت است و با نزدیک شدن به اواسط سال 2021 و دومین سال شیوع ویروس کرونا در جهان، کشورها به دنبال تسریع در روند واکسیناسیون هستند تا هرچه زودتر شرایط اقتصادی به حالت پیشین بازگردد.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش، اتحادیه اروپا قصد دارد تا پایان تابستان سال جاری میلادی، 70 درصد از جمعیت خود را واکسینه کند. رئیس جمهور آمریكا  نیز برنامه هایی را برای واكسینه كردن 70  درصد از بزرگسالان آمریكایی تا چهارم ژوئیه (تاریخی نمادین به عنوان روز استقلال این كشور) ارائه داده است. محققان سایت worldfootwear  در آخرین گزارشات خود وضعیت بخش خرده فروشی کفش در برخی از بازارهای مهم جهان را ارزیابی و نتایج آن را منتشر کرده است.

فرانسه؛ فروش کفش در فضای آشفته

خرده فروشی های کفش در فرانسه در ماه نوامبر سال 2020 میلادی و در اوایل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی عمومی مواجه شدند و میزان فروش آنها به شدت کاهش یافت. با فرارسیدن، وضعیت خرده فروشی های کفش اندکی بهبود یافت و با ورود به سال 2021، این روند به صورت صعودی و نزولی ادامه یافت.

مراکز آماری فرانسه اعلام کرده اند که به نظر می رسد تا زمانی که واکسیناسیون به صورت همگانی انجام نشود، فراز و نشیب های خرده فروشی کفش همچنان ادامه خواهد داشت. البته این نگرانی در میان فعالان صنعت کفش وجود دارد که با توجه به کاهش میزان فروش خرده فروشی های کفش در فرانسه در سال 2020 و در ماه های ابتدایی شیوع کرونا، چگونه می توان به بهبود اوضاع تا پایان سال 2021 که جهش های مختلف کرونا در جهان پدیدار شده امیدوار بود؟

آلمان؛ موفق ترین کشور در خرده فروشی

آلمان از جمله کشورهایی است که کمترین میزان آسیب را از گسترش ویروس کرونا در بخش خرده فروشی کفش متحمل شد. به عبارت دیگر پس از ضربه اولیه ای که در ماه های اول سال 2020 ، تأثیر همه گیری در خرده فروشی های آلمان گذاشت، در ادامه به سرعت کنترل شد. در دو ماه آخر سال 2020 روند فروش خرده فروشی ها به سرعت تغییر کرد  و فروش آنلاین توانست افت فروش فیزیکی را جبران کند.

ژاپن: خیلی زود است که از خرده فروشی هیجان زده شوم

خرده فروشی های کفش در ژاپن پس از یک سال عملکرد ضعیف اکنون توانسته اند میزان فروش خود را  در ماه مارس 2021 به ارقام مدت مشابه سال قبل برسانند. با این وجود وارد کنندگان کفش و ملزومات آن هنوز اقدامی برای واردات انجام نداده اند. با توجه به اینکه طرح واکیسیناسیون همگانی در ژاپن از سایر کشورهای توسعه یافته عقب تر است لذا هنوز وضعیت بازار خرده فروشان کفش نوسان دارد به خصوص با گسترش وضعیت اضطراری و شیوع موج های جدید کرونا، وضعیت خرده فروشی ها شکننده تر از گذشته می شود.

اسپانیا: کاهش شدید فروش کفش

برآوردها از شاخص فروش خرده فروشی در اسپانیا نشان از وضعیت نامطلوب فروش خرده فروشان دارد تا جایی که  میزان فروش این بخش از سطح قبل از همه گیری نیز کمتر شده است. آمارها گویای آن است که به محض شروع موج جدیدی از ویروس کرونا میزان فروش خرده فروش های کفش، به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. در این میان اما فروش آنلاین و اینترنتی کفش از سپتامبر سال 2020 توانسته بخشی از نیاز متقاضیان راتامین کند . کارشاناسان معتقدند که این روش فروش فرصتی برای جبران برخی ضررهای ناشی از تعطیلی خرده فروشی ها است.

منبع:worldfootwear

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید