جراحی اقتصادی

0
68
درود بر اصناف

سلام بر عزیزانی که ما را دنبال می کنند. هر شماره از مجله اخبار صنعت چرم و کفش را به بخشی از صنعت اختصاص داده‌ایم. شماره‌ای که پیش روی شماست نیز به تولیدکنندگان صندل و دمپایی اختصاص یافته است اما به دلیل مسائل و گرفتاری‌هایی که در جامعه بوجود آمده است به خصوص افزایش قیمت مواد اولیه و محصولات نهایی، به ناچار گفت و گوهای ما نیز به این سمت سوق پیدا کردند و موضوع اختصاصی صندل را تحت شعاع قرار دادند و ما نیز به بخش کوچکی اکتفا کردیم.
تغییر و تحولات زیادی در سال جدید اتفاق افتاد و سبد خانوار مردم کوچک شد. این اتفاقات چون در سطح کلان جامعه بود تاثیر خود را در صنعت ما نیز گذاشت. تغییراتی که دولت از آن به نام جراحی اقتصادی نام برد.
در مورد صنایع دام و طیور و مواد غذایی که باید صاحب نظران نظرات خود را عنوان کنند ولی در خصوص صنایع چرم و کفش، از آنجا که مدیران بخش تشکلاتی همگی حامی رئیس جمهور بودند منتظر هستند تا نتیجه کار را ببینند. چند تن از مدیران صنعت نیز که مصاحبه کردم هم موافق این طرح بودند البته به شرطی که دولت اقدام به چاپ پول نکند و مردم نیز بتوانند مقاومت لازم را برای این تغییرات اقتصادی داشته باشند، اوضاع بهتر از قبل خواهد شد. به عنوان مثال با افزایش عوارض گمرکی، با وجود این که چند درصد قیمت محصولات افزایش پیدا می‌کند اما باعث ایجاد تعادل در بازار می‌شود.
من فردی اقتصادی نیستم اما با مصاحبه‌هایی که با مدیران صنعت انجام دادم متوجه شدم که باید کمی مقاومت کرد تا کشور عزیزمان از این برهه زمانی نیز به سلامت عبور کند. ما و تولیدکنندگان عزیز رو به جلو حرکت می‌کنیم و به قول عادل فردوسی‌پور عزیز ما که در کشور هستیم و می‌مانیم پس باید با مثبت اندیشی سعی کنیم حرکت رو به جلو را ادامه دهیم و یکدیگر را در این مسیر حمایت کنیم. به این موضوع مهم توجه داشته باشیم که موفقیت زمانی به دست می‌آید که در کنار یکدیگر باشیم نه مقابل یکدیگر و اگر مسائل و مشکلات را در زمین یکدیگر بیاندازیم کاری از پیش نخواهیم برد.
هر کدام از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی باید کار خود را به نحو عالی انجام دهند و کمبودهای دیگران را پوشش دهند تا کشور عزیزمان از این گرفتاری‌ها سربلند بیرون بیاید و ما نیز بتوانیم به هدف پیش روی خود یعنی هشتصد میلیون صادرات برسیم.


به امید فرداهای بهتر، شاد و پيروز با ایده های مثبت
افشين شادی مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید