تنفس واقعی چرم با واکس‌‌های نانو

0
160
تنفس واقعی چرم با واکس‌‌های نانو

نگهداری و مراقبت از محصولات چرمی یک ضرورت است. چرم همانند یک موجود زنده نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. افرادی که از محصولات چرمی از جمله کیف، کفش، البسه و… استفاده می‌کنند به خوبی می‌دانند که برای طول عمر و کارایی بهتر چرم باید در نگهداری و مراقبت از آن بیش از محصولات غیرچرمی کوشا باشند. واکس به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد محافظت‌کننده از چرم شناخته می‌شود. فعالان صنعت چرم معتقدند که استفاده منظم از واکس نه تنها کیفیت چرم را بالاتر می‌برد، بلکه موجب جذابیت بیشتر استایل مصرف‌کنندگان می‌شود و آنها می‌توانند زمان طولانی‌تری از محصولات چرمی خود استفاده کنند. یک شرکت تولیدکننده واکس، نوعی واکس چرم را با استفاده از فناوری نانو تولید کرده است که به طول عمر و حفظ کیفیت چرم کمک می‌کند. در این رابطه اخبار صنعت چرم و کفش با «امیر تنهارو»، مدیرعامل شرکت فخر رازی الیا و تولیدکننده واکس نانو گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.

واکس‌های نانو در چه رنگ‌ها و با چه کیفیتی ساخته شده است؟
واکس‌های نانو در رنگ‌های مشکی،‌ قهوه‌ای، عسلی برای مراقبت و محافظت و نگهداری از چرم‌های طبیعی و مصنوعی ساخته شده است. مواد مورد استفاده در ترکیب این واکس موجب بازیابی رنگ چرم، پوشش‌دهی، نرم‌کنندگی، لایه‌گذاری، خش‌گیری همرنگ سطح چرم‌ها و براقی چرم می‌شود.


واکس نانو را چگونه باید بر روی چرم استفاده کرد؟ آیا استفاده از واکس‌های نانو روش خاصی دارد؟
معمولا بعد از گذشت ۲۴ ساعت از زمان واکس‌زدن با واکس نانو باید از محصولات چرمی استفاده کرد. برای واکس زدن چرم نیز باید گوشه (اسفنج مموری فوم) را به کمی واکس آغشته کرده و به تمامی سطح چرم یا کیف و کفش و البسه به صورت نقطه‌چین با فاصله دو سانت انتقال داده و توسط اسفنج واکس را به شکل چرخشی و یکنواخت بر روی سطح پخش کنید و بمدت ۱۲تا ۲۴ ساعت به آن فرصت داده واکس با چرم سازگار شود. سپس با یک حوله نخی و یا برس مخصوص واکس سطح را براق کنید و هر دفعه فقط با همان حوله بصورت خشک سطوح را ماساژ دهید تا برای همیشه نانو بماند.
واکس نانو چه تفاوتی با واکس‌های معمولی دارد؟
واکس نانو از خواص و ویژگی‌هایی تشکیل شده که آن را از سایر واکس‌ها متمایز می‌کند. واکس نانو عایق رطوبتی و آبگریز بر روی سطح چرم ایجاد می‌کند. همچنین چرم را در برابر اکسیداسیون و نور خورشید مقاوم می‌کند. واکس نانو خاصیت آنتی‌باکتریالی را بر روی سطح چرم ایجاد کرده و ماندگاری و تنفس چرم را بهبود می‌بخشد. همچنین موجب می‌شود چرم خاصیت آنتی استاتیک پیدا کند.
این محصول با تکنولوژی پیشرفته و فرمولاسیون طراحی شده پس از پوشش دهی واکس بر روی سطح کفش‌های چرم طبیعی و مصنوعی یک لایه لاک شبکه‌ای نانو را بطور یکنواخت گسترانیده و با یکسو کردن گردش بخارات عرق پا از داخل کفش به بیرون کفش با ساختار سه بعدی تونلی حیات باکتری‌ها را غیر ممکن می‌سازد.
این سامان‌دهی سپر محافظتی و مراقبت دائمی و مقاومت عالی در برابر اکسیداسیون و جلوگیری کننده از ورود عواملی مانند هوا و رطوبت است. این روش موثر موجب می‌شود از تکثیر باکتری‌های هوازی و بی هوازی و رو به رشد که حیات آنان وابسته به چرخه گردش هوا است مسدود شود.
در واقع پاها بطور متوسط سالانه ۲۵ لیتر عرق ترشح می‌کنند و با جاری شدن دفع سموم بدن از طریق پاها و بخارات آن که حاوی مواد قندی- چربی و غیره است، تغذیه مناسب باکتری‌ها فراهم می‌شود و با توجه به تجمع فضولات باکتری‌ها در محیطی بسته و حل شدن آنها با عرق پاها جذب پوست پا و جوراب و دیواره و سقف و کف کفش می‌شود که با تکرار پوشیدن کفش و عرق دوباره پاها و مخلوط شدن عروق پاها با فضولات باکتری‌ها بوی بدی را منتشر می‌کنند که قابل تحمل نیست و انواع ناراحتی‌های پوستی و بیماریهای قارچی، میخچه، پینه و ترک‌های پاها را به وجود می‌آورند و به طور مرتب کفش و پا بد بوتر می‌شود!
آیا واکس نانو توانسته انتظارات مصرف‌کنندگان از یک واکس واقعی را تامین کند؟
مصرف‌کننده از یک واکس واقعی انتظار محافظت و مراقبت و ایمنی و سلامت دائمی از چرم( طبیعی و مصنوعی) به همراه ایجاد جذابیت و زیبائی، نرمی، لطافت و براقیت را دارد به ویژه در مورد کفش. همانطور که می‌‌دانید پا قلب دوم انسان است و مراقبت از آن ضروریست.
تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد واکس‌هایی که برای محصولات چرمی ساخته شده آنطور که باید و شاید نتوانسته رضایت مصرف‌کنندگان را تامین کند. لذا طی تحقیقات مستمر و تجربیات شناخت مواد و آموخته‌ها در طی ۳۰ سال، موفق شدیم به درخواست مصرف کنندگان برای تولید یک واکس واقعی و مناسب انواع محصولات چرمی پاسخ بدهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید