تسهیلات 29 میلیاردی صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش

0
43
تسهیلات ۲۹ میلیاردی صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده پلی اورتان‌های کفشی از نزدیک در جریان تولید این محصول دانش‌بنیان قرار گرفت. صندوق نوآوری برای افزایش تولید پلی اورتان‌های زیره کفش ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات به این شرکت اعطا کرده است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در این بازدید ضمن آشنایی با توانمندی‌های این شرکت دانش‌بنیان با مدیران این شرکت به گفت‌وگو پرداخت و دستور بررسی و رفع مسائل این شرکت را صادر کرد.

این شرکت دانش‌بنیان از جمله شرکت‌هایی است که به فناوری تولید پلی‌اورتان کفشی (پلی‌استر پلی ‌ال و پیش پلیمر ایزوسیاناتی) دست یافته است. این محصول در تولید زیره کفش کاربرد دارد. پلی‌‎اورتان به دسته‌ای از مواد شیمیایی گفته می‌شود که از واکنش پلی‌ال‌ها و ایزوسیانات‌ها به عنوان مواد اصلی تشکیل‌دهنده ساخته می‌شوند. 

در صنایع تولید قطعات پلی‌اورتان گاهی از دو جزء استفاده می‌شود که هر کدام از این دو جزء ممکن است حاوی چند ترکیب باشد. یکی از این دو جزء، پیش پلیمر دی‌ال یا پلی‌ال، و جزء دیگر نوعی دی ایزوسیانات است. محصول مورد بررسی در این طرح، پلی‌اورتان گرید کفش است که مواد اولیه زیره کفش را تشکیل می‌دهد و شامل دو جزء اصلی پلی‌استر پلی‌ال و پیش پلیمرهای ایزوسیاناتی است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این شرکت در سال ۱۳۹۶ با تعداد محدودی از ماشین‌آلات خریداری‌شده اقدام به تولید پلی اورتان‌های کفشی کرده و میزان تولید خود را از ۱۶ تن در سال ۱۳۹۶ به حدود ۸۰۰ تن در سال ۱۳۹۸ رساند. حال این شرکت در نظر دارد با دریافت تسهیلات سرمایه ثابت از صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به تکمیل طرح خود کند. 

ظرفیت اسمی طرح تولید پلی اورتان‌های کفشی در این شرکت دو هزار تن در سال است که با راه‌اندازی دو راکتور، ظرفیت اسمی کارخانه به ۱۰۵۰۰ تن خواهد رسید. همچنین ظرفیت علمی طرح پس از راه‌اندازی دو راکتور به ۸۴۰۰ تن خواهد رسید. این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و در حوزه  تولید، خرید، فروش، بسته‌بندی و توزیع مواد شیمیایی مجاز و پلیمری و رنگ و رزین فعالیت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید