تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی جشنواره فروش نوروزی اصناف

0
194
قاسم نوده فراهانی- رئیس اتاق اصناف ایران

رئیس اتاق اصناف تهران از آغاز جشنواره فروش نوروزی اصناف در تهران از ۲۰ اسفند و همچنین تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی در این جشنواره خبر داد.

به گزارش روند بازار به نقل از ایسنا، قاسم نوده فراهانی با بیان اینکه مشارکت برخی از اتحادیه‌ها در این جشنواره ضروری نیست، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره فروش کالا و خدمات به قیمت مناسب به مردم در ایام شب عید است، لذا به تمام اتحادیه های صنفی ابلاغ شده هر واحد صنفی بخواهد می تواند در این جشنواره مشارکت کند و هیچ محدودیتی برای صدور مجوز شرکت در این جشنواره وجود ندارد.

رئیس اتاق اصناف تهران هدف از برگزاری این جشنواره را عرضه کالا و خدمات با قیمت مناسب و سود کمتر به مصرف کنندگان عنوان کرد و گفت: در این جشنواره فروشندگان پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی، قنادی، فرش فروشی ها، مبل، لوازم خانگی، آجیل فروشان و به خصوص میوه فروشان مشارکت فعال دارند، زیرا در این ایام مردم به خرید این کالاها نیاز دارند و تاکید شده است که نظارت بر میوه فروشی ها بیشتر شود، تا میوه به قیمت مناسب در بین مردم توزیع شود. معمولا قیمت میوه را عرضه و تقاضای بازار تعیین می کند و طبق هماهنگی های به عمل آمده با اتحادیه بارفروشان و اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در تهران از فردا بازرسان بیشتری در اختیار این اتحادیه ها قرار می گیرد تا با کنترل بیشتر میوه با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق در جشنواره نوروزی

فراهانی با بیان اینکه در جشنواره فروش نوروزی اصناف فقط کالاهای تولید داخل عرضه خواهد شد، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در این جشنواره از فروش کالاهای قاچاق جلوگیری می شود و قرار است در این طرح برخی از واحدهای صنفی با تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی و یا برخی دیگر با سود کمتر کالاهای خود را به مردم عرضه کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره فروش نوروزی اصناف تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ادامه دارد، تصریح کرد: از فردا بازرسان اتاق اصناف تهران کار خود را در این زمینه آغاز می‌کنند و اگر نیاز باشد تعداد گشت‌های بازرسی را در سطح شهر تهران افزایش خواهیم داد.  هر سال در این ایام بیش از ۲۰ گشت بازرسی در سطح شهر فعال می شدند، اما امسال تعداد آن افزایش قابل توجهی داشته است.

بنا بر اعلام  اتاق اصناف فراهانی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام برگزاری این جشنواره در بین واحدهای صنفی در سطح شهر تهران گفت: رعایت پروتکلهای بهداشتی همواره یکی از اولویت‌های واحدهای صنفی در بازار، مجتمع های تجاری و معابر تهران است و از ابتدای شیوع کرونا همواره مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را واحدهای صنفی ما به دقت رعایت کرده اند و در واقع برای جلوگیری از ازدحام مردم و رونق کسب و کار واحدهای صنفی قرار شد تا این جشنواره جایگزین نمایشگاه‌های فروش بهاره شود.

رسیدگی به شکایات در حداقل زمان

به گفته این مقام مسئول جشنواره فروش نوروزی اصناف از تولید داخلی حمایت می کند و با ایجاد فرصت برای عرضه محصولات و کالاهای ایرانی در این جشنواره کمک به رونق بازار کالاهای ایرانی است و برای افزایش رضایت مردم و اجرای هر چه بهتر این طرح، در کنار سایر بخش های جشنواره، کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای آن نظارت کافی خواهد داشت.

رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: بحث نظارت، رصد و کنترل بازارهمیشه مورد توجه اتاق و اتحادیه ها بوده است و یکی از اولویت های اصلی ما حمایت از حقوق مصرف کننده است و در همین راستا علاوه بر نظارت بر کیفیت و قیمت کالاها در این جشنواره، واحدهای بازرسی مکلف شدند تا پایان اجرای این طرح، در کمترین زمان به شکایات مردمی رسیدگی خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید