تبدیل لباس های هوشمند به جریان اصلی مد تا سال ۲۰۳۰

0
11
تبدیل لباس های هوشمند به جریان اصلی مد تا سال ۲۰۳۰

پوشاک و کفش‌های حاوی حسگرهای ادغام شده که اطلاعات بیومتریک و مجموعه داده‌های دیگر را منتقل می‌کنند به سطح محبوبیت جدیدی تا سال ۲۰۳۰ دست خواهند یافت و ارزش آنها به بیش از ۴ میلیارد دلار خواهد رسید.
لباس هوشمند در حال حاضر بیشتر افراد علاقمند به سلامت و تناسب اندام را هدف قرار می‌دهد؛ با این حال صنایع ورزشی، درمانی و نظامی با شناسایی ارزش نظارت مستمر فعالیت فیزیکی به مصرف‌کنندگان اصلی این نوع پوشاک در سال‌های آینده تبدیل خواهند شد. صنعت لباس‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۳ از ارزش۱ میلیارد دلاری عبور خواهد کرد.
آخرین گزارش موضوعی شرکت GlobalData، تحت عنوان تحقیقات موضوعی: لباس هوشمند (Thematic Research: Smart Clothing): به این مورد اشاره نموده که بخش لباس هوشمند در سال 2020 حدود 668 میلیون دلار ارزش داشته و در یک دوره ده ساله میزان رشد سالانه درآمد (CAGR) آن به 21 درصد خواهد رسید.
روپانتار گوها (Rupantar Guha)، مدیر پروژه همکار برای تحقیقات موضوعی در شرکت GlobalData می‌گوید: پیشرفت در حوزه‌هایی مانند منسوجات الکترونیک، هوش مصنوعی (AI)، پیگیری حرکت و حس لامسه، رشد بازار لباس هوشمند را تحریک خواهد کرد. در حال حاضر محصولات لباس هوشمند،مصرف‌کنندگانی که به خصوص به سلامت و تناسب اندام‌شان اهمیت می‌دهند را هدف قرار می‌دهد. با این حال صنایع ورزشی، درمانی و نظامی با ارزیابی توانایی فناوری جهت فراهم کردن نظارت مستمر فعالیت‌های فیزیکی، به مصرف‌کنندگان اصلی لباس‌های هوشمند در سال‌های آتی تبدیل خواهند شد.
صنعت لباس هوشمند در حال حاضر در انتظار سرمایه‌گذاری از جانب شرکت‌های پیشرو حوزه فناوری و پوشاک است. این سرمایه‌گذاری ضمن از بین بردن نگرانی کنونی فروشندگان لباس‌های هوشمند، قابلیت‌های محصولات و پذیرش بازار نفوذ را نیز بهبود خواهد بخشید.
بیماری همه‌گیر کووید- ۱۹ از نظر هم حمل و نقل و هم درآمد به بازار لباس هوشمند آسیب وارد نموده است. با این حال چون لباس هوشمند در مراحل اولیه توسعه خودش قرار دارد؛ لذا این میزان تأثیر محدود بوده و بازار این بخش در سال ۲۰۲۱ دوباره بازیابی خواهد شد. در ضمن برخی از فروشندگان لباس‌های هوشمند، از شرایط قرنطینه به وجود آمده به واسطه کووید – ۱۹ و فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان فرصتی جهت نمایش محصولات‌شان به خصوص آنهایی که قابلیت درمانی و تناسب اندام ندارند؛ استفاده کرده‌اند.
منبع just-style

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید