برگزاری فشن شوی برند موسکینو با استفاده از عروسک خیمه شب بازی

0
507
مد و کرونا- فن شو

دنیا در سال ۲۰۲۰ هر چیزی بوده جز عادی و معمولی، به همین خاطر جرمی اسکات، مدیر خلاقیت برند موسکینو هم تصمیم گرفت با استفاده از عروسک های خیمه شب بازی برای نمایش مجموعه بهار/تابستان ۲۰۲۱ خود در هفته مد میلان معنای جدیدی به فشن شوها بدهد.

اخبار صنعت چرم و کفش – صحنه ی حرکت مانکن ها غرق در نوری ملایم است. مانکن ها با لباس های چشمگیرشان روی سکو رژه می روند. یک سمت سالن آنا وینتور، سردبیر مشهور نشریه ووگ به چشم می خورد که مثل همیشه یکی از صندلی های ردیف جلوی جایگاه تماشاچیان را به او اختصاص داده اند. پایان بخش فشن شو یک لباس عروسی زیبا است و جرمی اسکات، مدیر خلاقیت موسکینو، با تیشرتی از این برند تشویق کنان روی صحنه ظاهر می شود.

از دور شاید یک فشن شوی عادی به نظر برسد اما اگر کمی دقیق تر شوید رشته هایی که مانکن های روی صحنه را به حرکت درمی آورند را خواهید دید و متوجه خواهید شد که همه چیز لباس هایشان تا زیپ ها و دکمه ها و تودوزی هایشان، همگی مینیاتوری هستند.

دنیا در سال ۲۰۲۰ هر چیزی بوده جز عادی و معمولی، به همین خاطر جرمی اسکات، مدیر خلاقیت برند موسکینو هم تصمیم گرفت با استفاده از عروسک های خیمه شب بازی برای نمایش مجموعه بهار/تابستان ۲۰۲۱ خود در هفته مد میلان معنای جدیدی به فشن شوها بدهد.

فشن شوی برند موسکینو کرونا

حتی پیش از آنکه دنیا درگیر ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن شود، جرمی اسکات، مدیر خلاقیت برند موسکینو می دانست که مجموعه ی بهار/ تابستان ۲۰۲۱ این برند با الهام از اوت کوتور خواهد بود.

لباس های کوتور برخلاف لباس های آماده، تک هستند. این لباس ها کاملا دست دوزند و مطابق با اندازه های مشتری دوخته می شوند.

فن شوی عروسک خیمه شب بازی

وقتی اسکات به نحوه ی برگزاری فشن شوی بعدی برند موسکینو در میانه ی همه گیری کرونا فکر می کرد تاریخ اوت کوتور الهام بخش او شد تا به جای مانکن های زنده به استفاده از عروسک های خیمه شب بازی روی آورد.

جرمی اسکات به نشریه ی ووگ گفته او در تحقیقاتش متوجه شد طراحان لباس پاریسی بعد از جنگ جهانی دوم برای به حرکت درآوردن دوباره ی چرخ صنعت مد و فشن فرانسه و بزرگداشت آن بعد از جنگ جهانی دوم لباس های کوتور مینیاتوری درست می کردند.

اسکات برای محقق کردن رویای خود به سراغ یک شرکت جلوه های تصویری به نام Creature Shop رفت، همان شرکتی که عروسک های خیمه شب بازی فشن شوی جدید برند موسکینو را طراحی کرد.

همه ی ۴۰ لباس مجموعه ی جرمی اسکات آنقدر کوچک شدند تا تن مانکن های عروسکی ۷۶ سانتیمتری بروند.

این لباس های مینیاتوری همگی در آتلیه ی برند موسکینو در شهر میلان ایتالیا با دست دوخته شدند.

با وجود کوچکی اندازه ی لباس ها، اسکات اطمینان حاصل کرد که هیچ یک از جزئیات مجموعه اش در لباس های مینیاتوری از قلم نیفتد.

اسکات می خواست همه ی لباس ها زحمتی که صرف کوتور می شود را برجسته سازند.

توجه حیرت انگیزی که به جزئیات لباس ها شده به وضوح در فشن شوی اسکات قابل مشاهده است که آن را کارگردانی و به یک فیلم کوتاه هم بدل کرد.

و البته هیچ فشن شویی بدون حضور سردبیران نشریات بزرگ از جمله آنا وینتور، سردبیر نشریه ووگ، که از ردیف اول جایگاه تماشاچیان با نگاه دقیق خود نظاره گر آن باشند، کامل نمی شود.

اسکات لباس های سردبیرها را هم بر اساس شخصیت شان طراحی کرد.

حتی یک عروسک جرمی اسکات مینیاتوری هم در پایان برنامه بر حسب سنت فشن شوها بر روی صحنه ظاهر شد.

اسکات مینیاتوری یک تیشرت از طراحی های خودش برای برند موسکینو را به تن داشت.

اسکات می گوید فشن شویی که با استفاده از عروسک های مینیاتوری برگزار کرد پرخرج  تر از یک فشن شوی عادی بود، اما آن را یکی از «حیرت انگیزترین و چالشی ترین تلاش های ابتکاری» ای عنوان کرده که تا به حال متقبل شده است.

منبع: روزیاتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید