برای نخستین بار در کشور استانداردهای نساجی بروزرسانی می شود

0
186
برای نخستین بار در کشور استانداردهای نساجی بروزرسانی می شود

مدیرکل فنی و حرفه ای استان البرز گفت: خبرگان و کارشناسان مجرب انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز برای همراهی و یاری رسانی به اداره کل فنی و حرفه ای البرز در بستر بروزرسانی و تهیه و تدوین استانداردهای جدید در نساجی آمادگی کامل دارند.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، بهزاد غفاری در نشست مشترک با رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرزاستان البرز گفت: بروز رسانی و نیز تدوین استانداردهای جدید درحوزه های مرتبط با نساجی را گامی مهم در  بهره وری و پویایی این صنایع است.

وی در این نشست تنها راه موفقیت صنعت در دنیا را مستلزم توجه خاص به آموزش های مهارتی بر اساس نیاز واحدهای تولیدی عنوان کرد و موفقیت هر کشوری در صحنه صنعت را حاصل بهره گیری از آموزش های فنی و حرفه ای دانست.

بهزاد غفاری  گفت: این اداره کل  با کمک بخش صنعت تدوین یک سری از استانداردها در صنایع شیمی و نساجی را در دستور کار قرار داده است.

وی اظهار داشت: با بهره گیری از استانداردهای جدید در حوزه نساجی برای هر شغل یک تعریف صحیح صورت می گیرد و متوجه می شویم به عنوان مثال یک تکنسین و  یا کارگر نساجی باید از چه استاندارد ها و مهارت هایی برخوردار باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز  با اشاره به  مراکز آموزش جوار کارگاهی گفت: این مراکز در کنار واحدهای تولیدی نقش مهمی را در توانمندسازی نیروی کار برعهده دارند.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش خطاب به افراد مجرب و متخصص این مراکز آموزش مهارتی گفت: این افراد  که در بخش صنعت از تجربیات گرانبها برخوردار هستند ، در صورت تمایل می توانند از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کد مربی گری دریافت نمایند و با تدریس، حاصل  تجربیات خویش را به دیگران انتقال دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز با اشاره به این مهم که دریافت کد مربیگری نیازمند طی یک پروسه زمان بر و طولانی است، افزود: صنعت از این موضوع مستثنی شده است و صنعتگران بر این باورند که یک تکنسین  که در سن ۲۰ سالگی مشغول کار عملی است، از نظر دانش عملی شاید از یک تحصیل کرده خیلی بالاتر باشد .

وی یکی دیگر از مزایای مراکز آموزش جوار کارگاهی را معافیت مالیاتی در صنایع دارای مجوز جوار کارگاهی عنوان کرد و گفت: درصورتی که هزینه های این صنایع اعم از استخدام استاد، خرید تجهیزات و غیره مورد تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای قرار گیرد ، از مزایای کاهش  ۹ درصدی ارزش افزوده برخوردار خواهند شد.

یدالله مالمیر رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرزاستان البرز نیز در ادامه این نشست اظهار کرد : با توجه به نقش محوری مهارت آموزی در صنایع نساجی ، به روز رسانی و تدوین استاندارد های جدید آموزشی بستر مناسبی را برای تامین  نیروی ماهر و متخصص  مورد نیاز صنایع و دستیابی به تعریف مشخص از مشاغل مرتبط  فراهم می آورد.

رییس انجمن تخصصی صنایع  همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان  تنها  سازمان کشور نام برد که مجوز گواهینامه های مهارتی تحت نظارت سازمان جهانی کار را صادر می کند و گواهینامه های صادره توسط این سازمان از اعتبار جهانی برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید