اصفهان، سومین تولیدکننده کفش در کشور

0
329
اکبر زاهدی

رئیس اتحادیه کفش استان اصفهان گفت: استان اصفهان با پشت سر گذاشتن مشکلات و تحریم ها و تکیه بر توان ملی، سومین تولید کننده کفشِ چرم مصنوعی در ایران است.

به گزارش اخبار صنعت چرم و کفش به نقل از باشگاه خبرنگاران، اکبر زاهدی رئیس اتحادیه کفش استان اصفهان گفت: تولیدکنندگان اصفهانی توانسته‌اند با پشت سر گذاشتن مشکلات و تحریم‌ها، فرمایشات مقام معظم رهبری در سال رونق اقتصادی را جامه عمل بپوشانند. بعد از هجوم تولیدات ارزان قیمت چینی وافزایش قیمت چرم طبیعی، تولید کنندگان اصفهانی به سمت تولیدات چرم مصنوعی سوق پیدا کرده اند تا بتواند بازار را کنترل کنند و به همین جهت استان توانسته به یکی از بزرگترین تولیدکننده های چرم مصنوعی در ایران تبدیل شود.
او در باره تولید کفش در کشور و استان اصفهان گفت: در سال‌ اخیر میزان تولید در کل کشور ۲۰۰ میلیون جفت کفش بوده که سهم استان از این میزان ۱۵ میلیون می‌باشد و از این نظر استان ما رتبه سوم را در ایران دارد.
رئیس اتحادیه کفش استان اصفهان معتقد است با وجود جنگ اقتصادی موجود تولیدکنندگان استان یکی از فعالین این عرصه می‌باشند و در حوزه صادرات توانسته‌اند محصولات خود را به کشور‌هایی نظیر عراق، افغانستان، عمان و کشور‌های دیگر صادر کنند.
اکبر زاهدی گفت: از بین ۳۰۰ تولیدکننده حدود ۳۵ کارخانه بزرگ صنعتی و بقیه به صورت سنتی مشغول به کار هستند که یرای ۵۰۰۰ نفر فرصت شغلی در این راستا ایجاد شده است و در ادامه گفت ۸۰ درصد میزان تولیدات چرم مصنوعی هستند و ۲۰ درصد طبیعی.
او مهمترین دلیل پیشرفت استان در حوزه تولید چرم مصنوعی در کشور را مبارزه سربازان اقتصادی و هنرمندان کفش استان دانست که با وجود تمام مشکلات و تحریم‌ها به کار خود ادامه داده اند.
رئیس اتحادیه کفش استان اصفهان افزود در حوزه تهیه مواد اولیه این صنعت ۸۰ درصد تولید داخل و ۲۰ درصد از طریق واردات تهیه می‌شوند.
اکبر زاهدی در باره رونق تولیدات کفش و خود کفایی در استان گفت: مسولان باید بسته‌های حمایتی نظیر بیمه تولید کنندگان-مسایل مربوط به انرژی-مالیات و ارزش افزوده در نظر بگیرند که کمکی به آن‌ها در راستای رونق تولیدات باشد.
او در رابطه با قاچاق کفش اظهار داشت هیچ واردات قانونی کفش نداریم، ولی متاسفانه بر اساس منابع غیر رسمی حدود ۵۰ میلیون جفت کفش قاچاق تا به الان گزارش شده که با این وجود بازرسی‌ها را سخت گیرانه‌تر کرده ایم تا بتوانیم این روند را بهبود بخشیم.
رئیس اتحادیه کفش استان اصفهان  از ساخت یک شهرک برای تولید پوشاک، کیف و کفش و نساجی در استان خبر داد و به تولید کنندگان نوید داد منتظر خبر‌های خوشی در این باره باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید