ادغام شترمرغي

0
503
شترمرغ
فرانسوا دی ولت

فرایند طولانی کسب تأییدیه برای تلفیق شرکت بین‌المللی کلاین کارو و گروه ماستریچ که دو شرکت مهم فراوری شترمرغ هستند سرانجام با نقض ر‌أی انجمن رقابت توسط دادگاه رقابت به پایان رسید و این ادغام با رعایت شماری از شروط مربوط به گوشت و بر شترمرغ انجام می‌شود.
ماهیت به شدت چرخه‌ای بازار چرم و گوشت شتر مرغ در سال‌های اخیر و شیوع دوره‌ای آنفولانزای مرغی بحث‌ها را داغ کرده بود. این دو شرکت جزو ۳ شرکت مهم دباغی چرم سوسمار در آفریقای جنوبی هم هستند. یعنی تولید چرم سوسمار هم دچار چالش می‌شود.
اتاق تجارت شترمرغ یا ساگ یونکر رئیس گروه ساگ یونکر هنوز در این باره اظهار نظر نکرده‌اند. یونکر بعد از شکست مذاکرات اولیه‌ تلفیق دو رقیب را به تلاش دوباره فراخوانده بود.

فرانسوا دی‌ولت رئیس کنونی ماستریچ بیانیه‌ای صادر کرد:
بعد از یک سال آزگار پرسش، گزارش، گفت‌وگو و دادگاه منتهی به تلفیق آسوده‌خاطر شدیم. شرکت جدید کیپ‌کارو بین‌المللی نام خواهد داشت. خودم مدیرعامل هستم اما چندوچون سایر کارکنان هنوز مشخص نیست و بعید می‌دانم قبل از اجرای تلفیق یعنی در سه ماهه‌ آخر سال ۲۰۱۹ مشخص شود.
باور داریم که شرکت جدید دارای نقش مهمی در پایدارسازی صنعت شترمرغ و جلوگیری از کاهش بیش‌تر آمار کشتار سالیانه خواهد داشت. در ضمن هدف ایجاد محیطی است که عرضه‌کنندگان مواد خام بتوانند در آن با عدم‌قطعیت کم‌تری و رقابت داخلی کم‌تری شترمرغ تولید کنند. تخصص‌های فنی مربوط به دباغی و کامل‌سازی چرم و هم‌چنین فراوری گوشت و چرم را تجمیع می‌کنیم. بهینه‌سازی تاسیسات تولید بدون از کاربی‌کار کردن هم مد نظر ما است.
این تلفیق شرایط خاصی دارد که به نظر ما منصفانه است و مشکلی ندارد. نظام کنونی مزایده‌ پر شترمرغ ادامه خواهد داشت، گوشت شتر مرغ همیشه به بازار داخلی عرضه خواهد شد، قراردادهایی که از گذشته با چند شرکت داریم به قوت خود باقی خواهد بود و در سه سال آینده تعدیل نیرو بر اثر این تلفیق نخواهیم داشت.
باور ندارم که همه چیز به صورت گل و بلبل شده باشد ولی چالش‌های جدید جالب خواهد بود.
فرانسوا دی ولت دارای دکترای تخصصی شیمی از دانشگاه استلنبوش است. کار را در شرکت سومکم آغاز کرد و چند سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۷ مدیرعامل گروه ماستریچ شد.
این دو شرکت به پرورش‌دهندگان شترمرغ خدمات کشتار و خدمات دباغی ارایه می‌دهند. بازار پر، گوشت و پوست شترمرغ تا حد زیادی صادرات‌نگر است به همین دلیل تضمین عرضه‌ پر شترمرغ به تولیدکنندگان، گوشت شترمرغ به عمده‌فروشان و خرده‌فروشان و ارایه خدمات کشتار و دباغی در آفریقای جنوبی بخشی از شروط این تلفیق است.
این دو شرکت هم اکنون کشتارگاه‌های اودچورن، ماسل‌بی، دی‌آر و گراف‌رینت و دباغی‌های ماسل‌بی و اودچورن را در اختیار دارند.

شرایط تلفیق
۱- پر شترمرغ
شرکت جدید باید حداقل ۴۰ درصد پر شترمرغ تولید شده در کشتارگاه در هر سال مالی به صورت مزایده و تحت نظارت ممیزان مستقل عرضه کند تا شرایط قبل از تلفیق حفظ شود.

۲- گوشت شترمرغ
شرکت جدید باید در هر سال مالی حجم مشخصی از گوشت شترمرغ را برای مصرف محلی در بازار داخلی عرضه کند. این درصد محرمانه است.

۳- دباغ‌خانه‌ها و کشتارگاه‌ها
شرکت جدید تا هنگامی که ظرفیت اضافی دارد باید کشتارگاه‌ها و دباغ‌خانه‌های خود را در شرایط منصفانه در اختیار متقاضیان بگذارد وگرنه باید دلایل خود را تا هفت روز بعد از دریافت کردن درخواست به صورت مکتوب و مفصل توضیح دهد. قراردادهای قبلی هم به قوت خود باقی است.

۴. کارگزینی
شرکت جدید نباید بابت ادغام و تا سه سال بعد از ادغام هیچ کدام از کارکنان خود را تعدیل کند.


منبع: www.worldfootwear.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید