لایو اینستاگرامی- آموزشی «آشنایی مقدماتی با تولید کیف چرم» برگزار می‌شود

0
118
لایو اینستاگرامی- آموزشی «آشنایی مقدماتی با تولید کیف چرم» برگزار می‌شود

کارگروه آموزش اخبار صنعت چرم و کفش در نظر دارد تا فعالان حوزه کفش و چرم را با تولید محصولی متفاوت آشنا سازد. اما چطور و چگونه؟

مسئول آموزش اخبار صنعت چرم و کفش در این باره گفت: اگرچه مخاطبان ما به طور تخصصی، تولید و فروش کفش‌های چرمی را دنبال می‌کنند اما ما بر این عقیده‌ایم که باید مهارت‌های همسو را نیز به دست آورد تا نوع نگاهمان تقویت شود.

مژده پورزکی افزود: هرچند صنعت‌گران و واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی هر کدام تخصص کار خود را دارند اما هرچه مهارت‌های پایه بیشتری داشته باشند وسعت دید بزرگتری پیدا می‌کنند، در کار خود خبره‌تر جلوه می‌کنند و فرصت‌های بیشتری برای کسب و کار به دست می‌آورند.

وی ادامه داد: یک تولیدکننده “کفش چرم”، و یک تولیدکننده “کیف چرم” باید زبان مشتری با هم داشته باشند تا در جلسات با اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها به تجمیع آراء برسند، سرمایه‌های بیشتری از سرمایه‌داران جذب کنند و در تجارت و فروش قدرت مانور بیشتری به دست آورند. جزیره‌ای عمل کردن، قدرت مانور ما را در کسب و کار و رایزنی‌ها محدود می‌کند. از این رو لازم است تا تولیدکنندگان “کفش چرم”، حداقل‌هایی را درباره تولید “کیف چرم” هم بدانند. البته لازم نیست تا در این حوزه به تخصص برسند اما داشتن حداقل اطلاعات لازم و واجب است.

پورزکی اظهار کرد: همچنین اگر بخواهیم ست کیف و کفش تولید کنیم اما فقط به یک حوزه آشنا باشیم، کار دشوار می‌شود و مجبور هستیم تا به دانش و اطلاعات دیگران تکیه کنیم. همین می‌شود که معمولا ست کیف و کفش‌هایمان کارهای راحتی برای مصرف کننده نیستند.

مسئول کارگروه آموزش اخبار صنعت چرم و کفش همچنین گفت: از بعد فروش هم، داشتن اطلاعات پایه الزامی است. برخی از فروشگاه‌ها کیف و کفش را در کنار هم می‌فروشند. گاهی مشتریان اطلاعاتی می‌خواهند که نمی‌توانیم پاسخگوی آن‌ها باشیم.  درباره جنس کیفی که آن را به فروش می‌رسانیم  اطلاعات دقیقی نداریم و نمی‌دانیم استحکام آن چه قدر است. مثلا برای کتاب‌های دانشجویی استحکام لازم را دارد و یا خیر و حتی نمی‌دانیم که درصورت آسیب دیدگی چطور می‌توان آن را تعمیر کرد. حال اینکه برای این که بتوانیم مشتریان وفاداری داشته باشیم باید تخصص خود را به او نشان بدهیم. اگر به سوالات مشتری و نگرانی هایش جواب درستی بدهیم، او دوباره برای خرید به مغازه ما می‌آید و اگر نه، ما را فراموش می‌کند. به همین جهت است که در کارگروه آموزش اخبار صنعت چرم و کفش تلاش داریم تا فعالان حوزه کفش را با الفبای تولید کیف آشنا سازیم.

وی گفت: این لایو آموزشی چهار ساعته، رایگان است و روز جمعه 9 اردیبهشت برگزار می‌شود.

علاقمندان برای ثبت نام می توانند به شماره 09912392818 پیام واتس آپی بزنند.

آدرس پیچ کارگروه آموزش اخبار صنعت چرم و کفش

leather.production

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید